گروه های مقاومت فلسطین در بیانیه ای پیرامون رایزنی های اخیر دو جنبش فتح و حماس در دومه، تأکید کردند: این رایزنی ها نباید به عنوان جایگزین گفتگوهای مصالحه فلسطینی قلمداد شود.

به گزارش پرس شیعه،به نقل از المیادین، گروه های مقاومت فلسطین در خصوص رایزنی های اخیر جنبش های فتح و حماس در پایتخت قطر بیانیه صادر کردند.

بر اساس این گزارش، در این بیانیه آمده است: رایزنی های میان فتح و حماس نباید به عنوان جایگزین گفتگوهای مصالحه فلسطینی تلقی شود.

گروه های مقاومت در بیانیه خود همچنین اعلام کرده اند: در شرایطی که چشمان فلسطینیان به گفتگوهای صلح در فلسطین دوخته شده تا شکاف ها بر طرف شده و وحدت در کشور حاکم شود، نباید رایزنی های اخیر در دوحه به عنوان جایگزین رایزنی ها در خصوص آشتی ملی قلمداد گردد.

گروه های مقاومت در بیانیه خود همچنین خواستار برقراری نشستی همه جانبه با حضور تمامی گروه های فلسطینی به منظور توافق بر جدول زمانبندی تشکیل دولت وحدت ملی، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی و همچنین تشکیل شورای ملی فلسطین شدند.

گروه های مقاومت توافق تمامی گروه های فلسطینی بر سَر یک طرح استراتژیک به منظور حمایت سیاسی و نظامی از انتفاضه مردمی و همچنین توقف همکاری های امنیتی تشکلات خودگردان با رژیم صهیونیستی را خواستار شدند.

لازم به ذکر است که نمایندگان جنبش فتح و حماس در راستای بررسی اجرای توافقنامه مصالحه فلسطینی روز یکشنبه در دوحه دیدار کردند.

پیشتر «موسی ابومرزوق» عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش حماس و از اعضای هیات مذاکره کننده در دیدار فتح و حماس در دوحه، مذاکره روز یکشنبه بین نمایندگان دو جنبش در پایتخت قطر را مثبت ارزیابی کرده بود.

در همین حال «خلیل الحیه» دیگر عضو دفتر سیاسی جنبش حماس از آمادگی این جنبش برای مصالحه با فتح در صورت موافقت با اجرای مفاد توافقنامه بین دو طرف خبر داده بود.