سخنگوی جنبش حماس خواستار دخالت سازمان ملل برای نجات جان «محمد القیق» اسیر فلسطینی اعتصاب کننده غذا شد.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از خبرگزاری معا، «سامی ابوزهری» سخنگوی جنبش حماس در سخنانی نسبت به وخامت وضعیت جسمانی «محمد القیق» اسیر فلسطینی اعتصاب کننده غذا در زندان های رژیم صهیونیستی به شدت ابراز نگرانی کرد.

بر اساس این گزارش، وی دخالت فوری «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد برای نجات جان محمد القیق را خواستار شد.

سخنگوی جنبش حماس در ادامه همچنین از جامعه جهانی خواست تا به مسئولیت های خود در قبال نقض حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی عمل کند.

ابوزهری همچنین اظهار داشت: ادامه سکوت جامعه جهانی در قبال جنایت های رژیم صهیونیستی نشان از سیاست های دوگانه جامعه جهانی در تعامل با مسائل مربوط به نقض حقوق بشر دارد.

گفتنی است، محمد القیق که در اعتراض به بازداشت خود توسط رژیم صهیونیستی از ۷۵ روز پیش تاکنون در اعتصاب بسر می برد، چندی پیش با پیشنهاد تل آویو برای آزادی موقت مخالفت کرد. وی که به دلیل اعتصاب غذا در وضعیت جسمانی نابسامانی قرار دارد خواستار آزادی فوری و لغو بازداشت اداری خود به طور کامل شده است.

گفتنی است، «محمد القیق» روزنامه نگار فلسطینی در روز ۲۱ نوامبر سال گذشته میلادی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی بازداشت شد.

چندی پیش نیز «استفان دوکریگ» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل نسبت به وخامت وضعیت جسمانی القیق ابراز نگرانی کرده بود. طی روزهای گذشته مردم فلسطین با برگزاری چندین تظاهرات در بیت المقدس، همبستگی خود با محمد القیق را اعلام کردند.