شهروندان ایزدی خواستار نجات جان خانواده های خود هستند که نزد گروه تروریستی داعش در اسارت به سر می برند.

به گزارش پرس شیعه؛ حسین قائیدی، مسؤول دفتر ربوده شدگان ایزدی در اربیل عراق، در این زمینه گفت که در تماس با فرماندهان عملیات آزاد سازی فلوجه، بر ضرورت حمایت و نجات جان ربوده شدگان ایزدی در این شهر تأکید شده است.
وی افزود: بر اساس اطلاعاتی که ما داریم تروریست های داعش بیش از ۱۵۰ ایزدی از جمله زن و مرد و کودک را در فلوجه به اسارت گرفته اند.
از سوی دیگر قیصر حسن، فعال حقوقی ایزدی، با اشاره به این که داعش تعداد زیادی از ربوه شدگان ایزدی را به فلوجه منتقل کرده؛ تاکید کرد که ایزدی ها عملیات آزادسازی فلوجه را با دقت دنبال می کنند.
نسرین حجی شهروند زن ایزدی نیز گفت که ۴ تن از نزدیکانش اسیر داعش هستند و خبری از سرنوشت آنها در دست نیست. وی ابراز امیدواری کرد که آنها از چنگ داعش رها شوند و به خانواده های خود بازگردند.
وی از نیروهای عراقی خواست علاوه بر جستجو و یافتن زنان ایزدی اسیر در دست داعش، در زمان انجام عملیات نظامی نیز از جان آنها مراقبت کنند.
گفتنی است بر اساس اعلام منابع دفتر امور ربوده شدگان ایزدی هنوز بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ ایزدی در اسارت داعش هستند که اغلب آنها را زنان تشکیل می دهند و حدود ۲ هزار و ۴۱۷ ایزدی از زمان سیطره داعش بر شهر سنجار در اگوست ۲۰۱۴ تا کنون از بند اسارت تروریست ها آزاد شده اند.