یک جوان سوری مقیم عربستان، در اقدامی که می توان آن را اوج چاپلوسی در برابر سعودی ها نامید، پسر تازه به دنیا آمده اش را سلمان الحزم نام گذاری کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ بشار محمد الخلف که ساکن منطقه جازان عربستان است، علت این اقدام خود را تقدیر از سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و نشان دادن میزان علاقه اش به وی اعلام کرده است!
روزنامه “عکاظ” عربستان به نقل از این جوان سوری نوشت، منتظر اولین بچه ام بودم، نمی دانستم دختر است یا پسر، لذا من و همسرم نذر کردیم اگر پسر باشد او را “سلمان الحزم” (سلمان قاطع) بنامیم اما اگر دختر باشد نامش را “عاصفه الحزم” (طوفان قاطعیت) بگذاریم.

اما پس از انتشار این خبر، کاربران اینترنتی کاربران شبکه های اجتماعی واکنش های تمسخر آمیزی به این اقدام جوان سوری نشان داده اند.
یکی از این کابران، با لحنی تمسخر آمیز، در این باره نوشته است: «آخه گناه این بچه چیه که باید یه عمر چنین اسمی رو تحمل کنه؟».
کاربر دیگری هم نوشته است: «امیر منطقه جازان به همین خاطر یک میلیون ریال سعودی (۹۲۵ میلیون تومان ایران) هدیه برای این کودک تعیین کرده، مبارک پدر و مادرش باشه!».
فرد دیگری هم اینگونه واکنش نشان داده است: « خدا رحم کنه، داریم به کجا می ریم؟!».
دیگری هم علت این کار جوان سوری را اینگونه توضیح داده است: «همه اش به خاطر پول است!»
کاربر دیگری هم گفته است: «خدا به داد بچه برسه، فکر کنم انتخاب این اسم فقط از سر نفاق بوده! چون پدر این بچه توی عربستان زندگی می کنه»!

باید اشاره شود که سلمان بن عبد العزیز جنگی را که علیه مردم مظلوم یمن به راه انداخته، “عاصفه الحزم” (طوفان قاطعیت) نامیده بود. هوادارن او نیز به دلیل همین اقدام، که به شهادت و مجروحیت ده ها هزار تن از مردم، زنان و کودکان بی دفاع یمن منجر شده است، لقب “سلمان الحزم” (سلمان قاطع) را به وی داده اند!

نام سلمان روی پسر بشار