محمدزاده در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی از ایجاد فرصت برای پخش آموزشی مباحث قرآنی آیت الله دری نجف آبادی خبر داد.

به گزارش شیعه پرس، محمد حسین محمدزاده مدیر شبکه قرآن و معارف سیما شب گذشته به همراه جمعی از مدیران قرآنی با حضور در بیت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با وی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به ظرفیت برجسته و پایدار رسانه ملی در نشر معارف قرآنی، شبکه قرآن را بستری مناسب برای توسعه فعالیت های قرآنی و تکریم جایگاه آموزش علوم قرآنی دانست.

وی از حضور چهار هزار طلبه خواهر و برادر و پنج هزار دانش آموز پیش حوزوی در استان مرکزی خبر داد و گفت: نیروهای فعال قرآنی این استان می تواند ظرفیت مناسبی برای پیشبرد اهداف شبکه قرآن و معارف سیما باشند.

محمدحسین محمدزاده نیز در ادامه این دیدار ضمن تکریم جایگاه علمی و آموزشی آیت الله دری نجف آبادی، از ایجاد فرصت مناسب برای پخش آموزش مباحث قرآنی ایشان با محوریت تفسیر و همچنین تولید برنامه هایی با موضوع نهج البلاغه و صحیفه سجادیه با حضور ایشان در رسانه ملی خبر داد.

در انتها نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تازه ترین آثار مطالعاتی و پژوهشی و قرآنی خود را معرفی کرد.

همچنین مدیر شبکه قرآن و معارف سیما به اتفاق آیت الله دری نجف آبادی و حجت الاسلام حمید محمدی از حوزه علمیه خاتم الانبیاء اراک بازدید کردند.

محمدزاده در جمع طلاب این حوزه نقش آموزش ادبیات عرب را در عرصه های تبلیغ بسیار مؤثر خواند و به سلاح تلاوت قرآن با لحن مناسب بر پایه ی نغمات آئینی در راستای تبلیغ و همچنین صحت قرائت نماز برای مبلغین دین تاکید کرد .

بیشتر بخوانید.....
خرید و فروش مواد محترقه قطعا حرام است

محمدزاده آراستن قرآن به صوت دلنشین را توفیق برجسته در مسیر رسیدن به اهداف مهم تبلیغ و نشر معارف دینی در جهان اسلام دانست و گفت : از برکات قرائت اساتید قرآن باید بهره های فراوان جست.

آیت الله دری نجف آبادی نیز با اشاره به وحدت جهان اسلام، این حوزه ی علمیه را محل همدلی و همبستگی بین طلاب علوم دینی از اقساء نقاط جهان اسلام معرفی کرد و نقش طلاب علوم دینی را در خدمت اهداف قرآنی و اسلامی بسیار مؤثر دانست .