معاون ستاد کل نیروهای مسلح کشور با بیان اینکه سعودی‌ها در یمن به شدت دچار انفعال هستند، گفت: عربستان قادر نیست جنگ بزرگ دیگری را آغاز کند.

به گزارش پرس شیعه به نقل ازمهر،سردار مسعود جزایری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ادعای عربستان سعودی مبنی بر حضور نظامی در خاک سوریه، اظهار داشت: عربستان در بخش‌های مختلفی اقدامات زیاده‌خواهانه و تجاوزکارانه‌ای انجام داده و در داخل مرزهای خود به شدت دچار چالش و تنش شده است.

وی افزود: به دلیل این‌گونه اقدامات، سعودی‌ها هم‌اکنون در برخی‌ از صحنه‌های منطقه‌ای و به ویژه در یمن به شدت دچار انفعال هستند. عربستان سعودی در اقدامات نظامی تجاوزکارانه‌ای که داشته دچار ناکامی و شکست‌های متعددی شده است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح کشور با بیان اینکه این کشور قادر نیست جنگ بزرگ دیگری را آغاز کند، تصریح کرد: این‌گونه اقدامات و اظهارات عمدتاً در راستای مسئله عملیات روانی است.

سردار جزایری اظهارات مقامات سعودی را دارای مصرف داخلی دانست و افزود: این اظهارات نشان‌دهنده ناکامی‌های این رژیم در منطقه است.

وی با تاکید بر اینکه عربستان سعودی اصولاً فاقد چنین توان و قدرتی است که بتواند یک جبهه جدید جنگی را مدیریت کند، گفت: احتمال اینکه این رژیم یک عملیات نظامی را در داخل سوریه آغاز کند، بسیار ضعیف است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح کشور ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که جریان مقاومت منطقه در شرایطی قرار دارد که به خوبی می‌تواند از منویات خود دفاع کند.

سردار جزایری با اشاره به آزادسازی دو شهر «نُبُل» و «الزهرا» در سوریه خاطرنشان کرد: این پیروزی را به ملت سوریه و حزب‌الله قهرمان تبریک می‌گویم و امیدواریم به زودی شاهد آزادسازی سایر مناطق سوریه نیز باشیم.