کارشناس امور گروه های تروریستی تاکید کرد اکثر عناصر داعش و دیگر گروه های تندرو از جمله ابومصعب الزرقاوی وابو عمر البغدادی اصالتاً از اهالی فلوجه هستند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سایت خبری الاتجاه پرس، ” هاشم الهاشمی” کارشناس امور گروه های تروریستی گفت فلوجه شمار زیادی از سرکردگان تروریستی را که قبلا بعثی، اطلاعاتی و امنیتی بودند، پرورش داده است.

الهاشمی تصریح کرد: وزیر امنیت و مرد شماره سه داعش به نام “ایاد حامد خلف الجمیلی ” افسر اطلاعاتی سابق از اهالی فلوجه است.

وی افزود: گزارش های خارجی نشان می دهد که تعداد عناصر داعش ۸۰۰ نیروی عراقی و ۳۰۰ نیروی آن خارجی هستند؛ این درحالیست که بر اساس گزارش های منابع عراقی، ۶۰۰ نیروی عراقی و ۴۰۰ نیروی خارجی دارد.

منابع امنیتی از کشته شدن ۱۰۰ تروریست وابسته به گروه داعش و تخریب ۱۸ خودروی بمب گذاری شده متعلق به این گروه درجنوب فلوجه و جزیره الخالدیه واقع بین رمادی و فلوجه خبر داده اند.

منابع یاد شده افزودند: ” نیروهای ارتش و عشایر از دوراهی السلام به سمت رود فرات در بخش جنوبی شهر فلوجه پیشروی کرده اند و این نیروها همچنین پیشروی هایی را درجزیره الخالدیه در جاده بین المللی داشته اند”.