بوشهر – نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده بعد از مجلس به‌منظور دفاع از حرم اهل‌ بیت (ع) راهی سوریه خواهم شد.

به گزارش پرس شیعه؛ اسماعیل کوثری ظهر شنبه در نشست پرسش و پاسخ در جمع پاسداران سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در موردشکست اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: در انتخابات ریاست‌جمهوری اصول‌ گرایان ایثار نکردند و همین موضوع باعث شکست آنها شد.

وی تصریح کرد: در صورتی که در آن انتخابات یک کاندیدا باقی می‌ماند و دیگر کاندیداهای اصول‌گرا به نفع او کناره‌گیری می‌کردند موفقیت حاصل می‌شد ولی برخی افراد کوتاهی کردند.

کوثری در ارتباط با انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران نیز گفت: در این انتخابات اصول‌گرایان فکر می‌کردند که پیروز انتخابات هستند و همین خوش‌خیالی باعث شد تا در انتخابات پیروز نشوند.

پیروزی در سوریه نزدیک است

وی در ارتباط با آخرین وضعیت جنگ در سوریه نیز اظهار داشت: حدود ۴۰ درصد از مناطق اشغال شده توسط تکفیری‌ها آزاد شده است و شاهد موفقیت‌های چشمگیری در سوریه هستیم.

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حادثه خان طومان بار دیگر غیرقابل‌اعتماد‌بودن امریکا را نشان داده است، اضافه کرد: هر چند وضعیت در سوریه مطلوب نیست ولی سوریه از حالت سقوط و اضطراب گذشته و به امید خدا و با مقاومت مردم و ارتش سوریه پیروزی نزدیک است.

وی با اشاره به نقش بسیار مهم رسانه‌ها در عرصه مقاومت، گفت: اگر در حوزه رسانه از دشمن عقب بمانیم در مباره به دشمن می‌بازیم و میدان را به دشمن خواهیم داد.

دست اروپا و آمریکا رو شده است

کوثری با اشاره به وضعیت مذاکرات هسته‌ای، ادامه داد: دست اروپا و آمریکا برای ما رو شده است و علاقمندان به استکبار بدانند که نمی‌شود به غرب اعتماد کرد.

کوثری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه پس از دوران نمایندگی مجلس به چه‌کاری خواهد پرداخت، گفت: بنده بعد از مجلس به‌منظور دفاع از حرم اهل‌بیت(ع) راهی سوریه خواهم شد.