حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در پیامی به کنفرانس بین المللی افراطی‌‌‌‌ گری و تروریسم از نظر مکتب اهل بیت (علیهم‌السّلام)در نروژ، تصریح کردند: حوادث تروریستی، نشانگر اوج وحشیگری و جهل و عقب‌ماندگی و انحطاط و دنائت گروهی از انسانیت است که از اسلام واقعی بویی نبرده‌اند.

به گزارش پرس شیعه؛ پیام این مرجع تقلید به کنفرانس بین المللی افراطی‌‌‌‌ گری و تروریسم از نظر مکتب اهل بیت (علیهم‌السّلام)  در نروژ (اسلو) بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله ربّ العالمین، ثمّ الصّلوه و السّلام علی حبیبه و خیرته أبی‌القاسم المصطفی محمّد و علی أهل بیته الطّیبین الطّاهرین لا سیّما بقیّه الله الأعظم الّذی یملأ الأرض عدلاً و قسطاً بعد أن ملئت ظلماً و جوراً عجّل الله تعالی فرجه الشّریف

قال الله تعالی فی کتابه المبین: «وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهً لِّلْعَالَمِینَ»

با اهداء سلام و تحیّات به محضر اعزّه و بزرگوارانی که در این کنفرانس عظیم که به اسم «افراطی‌گری و تروریسم از نظر مکتب أهل البیت علیهم‌السّلام» در مسجد شریف توحید در أسلو تشکیل گردیده، شرکت نموده‌اند، و با حضور خویش به عنوان تربیت‌شدگان مکتب نورانی و صلح و مهربانی أهل بیت علیهم‌السّلام، حوادث تروریستی در سراسر عالم را محکوم کرده و به همگان اعلام می‌دارند که اسلام ناب و برگرفته از تعالیم والای قرآن و روایات پیامبر و اهل بیت بزرگوار آن حضرت، با حوادث تروریستی و گروه‌های بد نام، ذرّه‌ای ارتباط ندارد.

پدیده تروریسم و پدیده انفجارهای انتحاری گسترده و به خاک و خون‌کشیدن مردم بی‌گناه و اطفال و بانوان که تقریباً روزی نیست که در جهان از افرادی گمراه که عنوان مسلمان را بر خود گذارده‌اند صادر نشود، ضربت بسیار سنگینی را به اسلام عزیز می زند که نمی‌شود آثار سوء آن مثل اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی را کم اهمیت شمرد.

حوادث تروریستی، نشانگر اوج وحشیگری و جهل و عقب‌ماندگی و انحطاط و دنائت گروهی از انسانیت است که از اسلام واقعی بویی نبرده‌اند.

این چیز کمی نیست که چهره رحمت «وَ مَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهً لِّلْعَالَمِینَ» در دنیا به چهره فساد، سنگدلی، خشونت و بی‌رحمی معرّفی شود و قرآن را کتاب این عناوین و مشوّق این کارهای خشونت‌بار بشمارند.

در شرایطی که چهره نورانی اسلام، نورافشان و جهانیان را به حقایق عالی این دین مبین و تمدّن بزرگ و اصالت تعالیم و هدایت‌های آن متوجّه نموده و حقانیّت و حقیقت آن بیش از پیش ظاهر و آشکار می‌گردد، عاملان حملات تروریستی، با این جنایت‌ها، عزّت و عظمت و آبرو و شرف همه مسلمین جهان را هدف قرار می‌دهند و مستقیماً به اسلام و حیثیّات و اعتبارات و حُسن شهرت مسلمین ضربه می‌زنند، و این افراد جاهل و به عبارتی دیگر عامل کفّار و فاقد رشد و شعور به جامعه بزرگ یک میلیارد و نیم و بلکه بیشتر مسلمان جهان که چهارده قرن است صاحب اصیل‌ترین فرهنگ و تمدّن و پرچمدار شرافت انسانی است اهانت نموده، و آنان را شرمسار می‌نمایند.

ما پیروان مکتب أهل بیت پیامبر علیهم‌السّلام، حوادث افراطی و تروریسم را که در یک نگاه، همه عالم و بخصوص مسلمانان را نگران امنیّت و جان و مال خود نموده است محکوم می‌کنیم.

در این فتنه بزرگ‌ که دامنگیر اسلام و مسلمانان شده است، همه علمای اسلام باید با همکاری و همدلی این خطر را دفع کنند تا این حال فساد و افساد به صلاح و اصلاح، و حفظ شئون اسلام و قرآن تبدیل گردد و فریاد بزنند که همه به مودّت و رحمت و حُسن تفاهم و برادری و اخوّت ایمانی گرایش یابند. همه باید به فکر تجدید عزّت دیرینه اسلامی باشیم و در یک کلمه، باید علمای اسلام برای نفی این پدیده شوم و بازداری عاملان آن به‌پا خیزند.

در پایان با عرض تقدیر و تشکّر از برگزارکنندگان این کنفرانس بین المللی، ازخداوند متعال، عزّت و عظمت امّت اسلامی را مسألت می‌نمایم، و امیدوارم مشمول عنایات خاصه حضرت ولیّ الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء باشید. و السلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

لطف الله صافی

۲۰ شعبان المعظّم ۱۴۳۷ ه.ق