نیروهای پلیس اسپانیا در عملیاتی که از سه سال پیش تداوم داشته موفق به شناسایی و دستگیری اعضای یکی از شبکه های مرتبط با داعش شدند.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از راشاتودی، پلیس اسپانیا در سلسله عملیاتی که در استان های جنوبی این کشور انجام شد، موفق به بازداشت هفت نفر از اعضای یک شبکه تروریستی شدند که احتمالا در پول شویی و تامین مالی گروه هایی نظیر داعش و جبهه النصره دخیل بوده اند.

این هسته تروریستی همچنین در جاسازی سلاح، تجهیزات نظامی و مواد ساخت بمب در قالب محموله کمک های بشردوستانه و انتقال آنها به گروه های تروریستی عراق و سوریه دخالت داشته است.

چهار نفر از اتباع اسپانیایی دستگیر شده دارای اصالت سوری، اردنی و مراکشی هستند حال آنکه دو نفر دیگر شهروند سوریه و مراکش هستند حال آنکه نوع تابعیت فرد هفتم اعلام نشده است.

تحقیق درباره این هسته تروریستی که در سه شهر اسپانیا نفوذ داشته، از سال ۲۰۱۴ میلادی آغاز شده است. به گفته پلیس، رئیس شبکه نیز در تماس مستقیم با گروه داعش و مسئول پشتیبانی لجستیکی از عملیات های تروریستی است که در عراق و سوریه انجام می شود.

این فرد مدیریت شبکه ای از شرکت های تجاری را بر عهده داشته که وی را قادر به ارسال تجهیزات لجستیکی از طریق کانتینرهای موجود در بنادر اسپانیا می کرده است. این گروه همچنین مسئول پیدا کردن زنانی بوده است که برای همکاری با داعش تمایل داشته اند.

از آغاز سال ۲۰۱۵ تا کنون، اسپانیا در مجموع ۸۲ نفر را به ظن همکاری با گروه های تروریستی دستگیر کرده است.