رهبر و سخنگوی جنبش ضد صهیونیستی ناتوری کارتای با اشاره به اینکه پیروان شریعت یهود خواستار فروپاشی اسرائیل هستند، تاکید کرد که یهودیان در ایران با آرامش و آزادی کامل زندگی می‌کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ دیوید وایس رهبر و سخنگوی جنبش ضد صهیونیستی ناتوری کارتای که مقر آن در آمریکا قرار دارد در گفت‌وگو با پایگاه خبری العهد تاکید کرد اقدام صهیونیست‌ ها در اشغال فلسطین در تعارض کامل با شریعت یهود است و یک عملی غیر قانونی است.

وی افزود: تاریخ یهود به سه هزار قبل باز می‌گردد ولی تاریخ تفکر صهیونیسم از ۱۳۰ سال پیش شروع شده است و ما با تمام وجود از برخوردهایی که با ملت فلسطین شده احساس تاسف می‌کنیم؛ زیرا شاهد کشتار و جنایت‌هایی هستیم که صهیونیست‌ها به اسم یهودیت انجام می‌دهند.

وایس با اشاره به راوبط تاریخی یهودیان با مسلمانان گفت: صهیونیست‌ها ادعا می‌کنند مسلمانان از یهودی‌ها بیزار هستند در حالی که این ادعا کذب است؛ چرا که اجداد یهودیان از سال‌ها پیش در کنار مسلمان‌ها زندگی کرده‌اند و ما باید از مسلمانان تشکر کنیم.

پیروان یهودیت خواستار فروپاشی اسرائیل هستند

سخنگوی جنبش ضد صهیونیستی ناتوری کارتای گفت: ما به عنوان پیروان یهودیت با وجود اسرائیل مخالف و خواستار فروپاشی این رژیم هستیم. ما همچنین خواستار آزادی فلسطین و بازگشت فلسطینیان به سرزمین شان هستیم.

وی افزود: هدف ما این است به دنیا بگوییم اسرائیل یک دولت یهودی نیست؛ بنابراین انتقادها باید به سمت تفکر صهیونیسم برود نه به سمت یهودی ها.

دیوید وایس در ادامه با اشاره به وضع مناسب پیروان شریعت یهود در ایران گفت: ایران به خوبی حقیقت صهیونیست ها را درک می کند و می داند که صهیونیست‌ها ربطی به شریعت یهودیت ندارند؛ لذا ایران به یهودی هایی که در این کشور زندگی می کنند احترام می گذارد و یهودی ها در ایران با آرامش و آزادی کامل زندگی می کنند و با رژیم صهیونیستی مخالفند.