نماینده آیت الله سیستانی گفت: رزمندگان باید از جان مردم بی گناه محافظت کنند زیرا نجات جان یک انسان از مبارزه با تروریسم مهمتر است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید احمد صافی، نماینده حضرت آیت الله سیستانی و تولیت شرعی آستان مقدس عباسی در خطبه‎های نماز جمعه روز گذشته کربلاکه در صحن مبارک امام حسین (ع) در کربلا برگزار شد، با اشاره به آغاز عملیات آزادسازی فلوجه گفت: این روزها عزیزان ما از نیروهای امنیتی، بسیج مردم و عشائر در میدان‎های جنگ در حال نبرد با جریان تروریستی و تکفیری داعش هستند. هیچ کلام و سخنی نشان دهنده عظمت و بزرگی کار شما رزمندگان نیست و ای کاش ما هم در رکاب شما در حال مبارزه با تروریسم بودیم تا به رستگاری برسیم.

وی افزود: مجاهدان و رزمندگان عراقی حاضر در این نبرد باید از جان غیرنظامیان در برابر تروریست‎ها محفاظت کنند و اقدامات لازم را برای نجات جان آنان از چنگال دشمنان انجام دهند.

خطیب جمعه کربلا خواستار مراقبت از زخمی شدگان و رسیدگی به حال خانواده های شهدا شد و تصریح کرد: نجات انسان بی گناه از آزار و اذیت، مهمتر و بزرگتر از هدف قرار دادن دشمن است.

وی همچنین از پیروزی های اخیر نیروهای امنیتی، نیروهای مردمی و قبایل سنی علیه تروریسم قدردانی کرد و اظهار داشت: خداوند دو اجر به شما رزمندگان می دهد، اولین پاداش به خاطر مبارزه با تروریسم و دومی به سبب صبر و تحمل مشکلات است.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی تصریح کرد: با وجود اینکه دو سال است که از جنگ با جریان تروریستی و تکفیری داعش می گذرد و هزاران تن از مردم بی گناه این کشور کشته شده‎اند، آنان بازهم در برابر دشمنان عقب نشینی نکردند و هر روز نسبت به مبارزه با تروریسم مصمم‎تر می شوند.