خبرنگار روزنامه وچرنی لیست کرواسی در گزارشی به توصیف آزادی مسیحیان در جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

به گزارش پرس شیعه؛ حسن حیدر دیاب خبرنگار وچرنی لیست در گزارش دو صفحه ای خود از ایران، این بار به شهر اصفهان پرداخته و اصفهان را از ابعاد تاریخی، باستانی، صنایع دستی،گردشگری، اقتصادی مورد بررسی قرار داده است.

وی گفت: سالانه بالغ بر۵ میلیون گردشگر خارجی از اصفهان بازدید می کنند. برای من روشن شد چرا ایرانی ها می گویند که اصفهان نصف جهان است. دوران طلایی این شهر در سلسله صفوی بود.

خبرنگار در ادامه می نویسد: اگر به اصفهان بیاید و از بازار دیدن نکنید گناه بزرگی مرتکب شده اید. در ایران ۱۲ هزار مسیحی در ۷ کلیسای مهم و در آزادی کامل و آرامش به اعمال و مناسک دینی خود می پردازند و این امنیتی است که جمهوری اسلامی ایران برای پیروان مسیحی آماده کرده است.

گفتنی است حسن حیدر دیاب مسلمان لبنانی الاصل در روزنامه کثیرالانتشار وچرنی لیست (مهمترین روزنامه عصر کرواسی) فعالیت رسانه ای داشته و صاحب عنوان خبرنگار نمونه کرواسی در سال ۲۰۱۶ است.

وی سال گذشته به مناسبت سالگرد رحلت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی به ایران اسلامی سفر کرد و گزارشات مثبت فراوانی را در روزنامه وچرنی لیست در خصوص ایران چاپ کرده است. این خبرنگار اخیرا در مقالات متعددی در خصوص بحران خاورمیانه و گزارشاتی در خصوص چرایی پدید آمدن داعش و… را نیز به چاپ رسانده است.

انعکاس دیدگاه‌های اصولی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسایل منطقه بالکان و همکاری دو کشور و همچنین بحران های خاورمیانه به خصوص تجاوز عربستان به یمن از دیگر موضوعات مورد توجه وی در درج گزارشات خویش در این روزنامه است.