مراسم بزرگداشت حجت‌ الاسلام سید علی اکبر ابو ترابی، پدر بزرگوارشان و شهدای آزاده روز عصر امروز در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ مراسم بزرگداشت حجت‌ الاسلام سید علی اکبر ابو ترابی، پدر بزرگوارشان و شهدای آزاده روز یکشنبه ۹ خرداد ساعت ۱۷/۳۰ در تالار اندیشه حوزه هنری واقع در خیابان حافظ خیابان سمیه برگزار می شود.

در مراسم سال جاری همچنین یادواره شهدای آزاده فاجعه منا و مدافعین آزاده حرم اهل بیت (ع) نیز برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام سیدعلی اکبر ابوترابی، در سال ۱۳۱۸ در خانواده ای مذهبی و روحانی دیده به جهان گشود. با آغاز جنگ تحمیلی، به همراه شهید دکتر چمران در ستاد جنگ‌های نامنظم به سازماندهی نیروهای مردمی پرداخت و در ۲۶ آذر ۵۹ در یکی از مأموریت‌های شناسایی به اسارت دشمن بعثی در آمد و به مدت ده سال، امیدبخش اسیران در بند رژیم عراق بود.

سیدآزادگان پس از حضور در جمع سایر اسیران، با رهبرى حکیمانه خود و با تمسک به ائمه معصومین (ع) و با معنویت و سعه صدر و حلم و بردبارى فوق العاده، مکر و حیله دشمنان بعثى را بى تأثیر نمود و شمع محفل اسراى مظلوم دربند شد و در جهت تقویت روحیه مقاومت و ایمان آنان از هیچ اقدام و ایثارى دریغ نورزید.

این مجاهد عارف پس از دوران اسارت به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در ستاد امور آزادگان منصوب شد. همچنین در دوره های چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی نمایندگی مردم تهران را بر عهده داشت.

سرانجام در دوازده خرداد سال ۷۹ در مسیر زیارت حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به همراه پدر بزرگوارشان حضرت آیت‌الله سیدعباس ابوترابی به لقا الله پیوست و پیکر مطهرشان در حرم امام رضا (ع) به خاک سپرده شد.

مراسم بزرگداشت شانزدهمین سالگرد رحلت سید آزادگان شهید سیدعلی اکبر ابوترابی و پدر بزرگوارشان و شهدای آزاده با سخنرانی حجت الاسلام شهیدی نماینده محترم ولى فقیه و ریاست بنیاد شهید و ایثارگران و با حضور خانواده آزادگان، شهدا و ایثارگران روز یکشنبه ۹ خرداد ساعت ۱۷.۳۰ در تالار اندیشه حوزه هنری واقع در خیابان حافظ خیابان سمیه برگزار می شود.