قزوین- مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین از تأسیس ۵۰ کانون فرهنگی هنری از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان خبر داد.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از روابط عمومی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، حجت الاسلام علی رمضانی در این باره اظهار کرد: یکی از رسالت ها و مأموریت های مهم کانون های فرهنگی هنری مساجد مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است و در شرایط امروز که دشمن با تهاجم فرهنگی از طریق ابزار مختلف درصدد است تا جوانان را از اندیشه ها و باورهای دینی دور کند نقش کانون های مساجد بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: در استان قزوین ۲۵۵ کانون فرهنگی هنری در مساجد، مصلاها و دانشگاه ها برنامه های مختلف فرهنگی و دینی را در راستای جذب هرچه بیشتر جوانان به مسجد و تقویت باورهای دینی اجرا می کنند که از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۰ کانون فرهنگی هنری جدید نیز در استان قزوین تأسیس شده که مجموع کانون های مساجد استان به ۳۰۵ مورد رسیده است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین اضافه کرد: کانون های فرهنگی هنری جدیدالتأسیس بیشتر در روستاهای سطح استان تأسیس شدند و در واقع از میان ۵۰ کانون فرهنگی هنری جدید ۲ مورد دانشگاهی و بیش از ۸۰ درصد کانون ها نیز روستایی است

وی عنوان کرد: در کنار تأسیس کانون های فرهنگی هنری جدید اقلام مورد نیاز و تجهیزات نیز به این کانون ها برای ارائه خدمات هرچه بیشتر به مخاطبان شان اهدا شد.

حجت الاسلام رمضانی اعلام کرد: همچنین در ایام مبارک دهه فجر ۲ کانون فرهنگی هنری در سطح استان افتتاح شد که یک کانون در مسجد حضرت رسول اکرم شهر الوند با حضور نماینده ولی فقیه در استان و مسئولان این شهرستان و یک کانون نیز در روستای همت آباد از توابع شهرستان قزوین با حضور سردار زارع از سپاه قدس افتتاح شد.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با افتتاح کانون های فرهنگی هنری مساجد شاهد حضور هر چه بیشتر جوانان در مساجد و رونق بیش از پیش خانه های خدا در روی زمین باشیم.