وزیر اطلاع رسانی سودان در اظهاراتی که کاملا یادآور ادعاهای سران ارشد رژیم صهیونیستی است، مدعی شد ایران از داعش خطرناکتر است.

به گزارش پرس شیعه؛ احمد بلال این ادعا را در مصاحبه با روزنامه سعودی الشرق الاوسط چاپ لندن مطرح و تأکید کرد که کشورش به دنبال از سرگیری روابط دیپلماتیک با ایران نیست.
وی در این اظهارات که کاملا تکرار ادعاهای مقامات صهیونیستی و سران کشورهای عربی است، مدعی شد که ایران در حال دخالت در امور کشورهای عربی است، و در سوریه، عراق، لبنان و یمن نقشی منفی ایفا می کند و از داعش در منطقه خطرناکتر است.
این اظهارات وزیر اطلاع‌رسانی سودان یادآور ادعاهای نتانیاهو قبل از امضای برجام بین ایران و گروه ۱+۵ است که مدعی شده بود: “هیچکس نمی‌تواند تصور کند داعش به سلاح هسته‌ای دست یابد. پس چرا کسی متوجه خطر ایران هسته‌ای نیست؟ ایران به مراتب از داعش خطرناک‌تر است و با توجه به اینکه در شرایط عادی هم از داعش قدرتمند‌تر است چگونه می‌توانید بپذیرید با اعطای حق هسته‌ای به این کشور، قدرت آن را تا چند برابر بیشتر کنید؟”
سران و شخصیتهای دولتهای عربی وابسته به غرب به ویژه سعودی‌ها، هرازگاهی ادعاهای مشابهی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرده‌اند که کاملا رنگ و بوی صهیونیستی دارد.
عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی در سال‌های اخیر به هم نزدیک شده‌اند و همکاری ‌میان آن‌ها پشت پرده در جریان است.
شبکه خبری بلومبرگ در همین راستا تأکید کرده است که دیپلمات‌های صهیونیستی و سعودی از آغاز سال ۲۰۱۴ تا کنون پنج بار با یکدیگر دیدار و گفتگوی محرمانه داشته‌اند. گفته می‌شود که هدف از این دیدارها بررسی چگونگی مقابله با ایران بوده است.
عربستان سعودی همچنین در راستای سیاستهای غرب و رژیم صهیونیستی برای ایران هراسی، به دیگر کشورهای منطقه خاورمیانه درخصوص ایران به عنوان یک “تهدید خارجی” هشدار داده است.