حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: در قم و شهرهای دیگر باید نخبگان شناسایی ، تقویت و حمایت شوند تا آینده فقه و فقاهت از نگرانی بیرون بیاید.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار حجت الاسلام و المسلمین تقوی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفتند: سیاست گذاری و تبلیغ دین از فعالیت های مهم در نظام و انقلاب است و به همین دلیل نیاز به کادر سازی و تربیت مبلغان فعال در این عرصه است.

این مرجع تقلید افزودند: باید افرادی لایق و شایسته برای تبلیغ دین تربیت شوند تا با قلم و گفتار و بیان قوی دین و مبانی را برای جامعه تببین کنند.

معظم له بیان داشتند: این نوع افراد تنها در حوزه پیدا می شوند و حوزه باید این دسته افراد لایق و تاثیر گذار را تربیت کند.

ایشان افزودند: درگذشته فقیهان زیادی در حوزه بودند، ولی الان حوزه از این دسته افراد خالی شده و از نبود آنها رنج می برد و این مسئله باعث نگرانی شده است و باید به فکر بود تا وضع از این بدتر نشود.

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: در حوزه استعدادهای فراوان و درخشان وجود دارد، باید شناسایی و برای آینده حوزه تربیت شوند.

معظم له بیان داشتند: باید مرکزی تاسیس شود تا مراتب عقل افراد شناسایی شود این بیان امام صادق(ع) هم بوده و این کار تا کنون صورت نگرفته است و عملی کردن این کار بسیار مشکل است چون با اعمال و سرگذشت انسانها در ارتباط است و باید افرادی تربیت شوند که بتوانند دین را به درستی به گوش جهانیان برسانند و پاسخ گوی شبهات و اعتقادات باشند.

حضرت آیت الله نوری همدانی اظهار داشتند: رسالت بعدی این نهاد این است که باید به فکر معاش مردم باشد و اخبار و رخ دادهای جهان رابه درستی رصد کند و به موقع موضع گیری نماید.

این مرجع تقلید ابراز داشتند: حوزه انقلابی که رهبر انقلاب تاکید کردند یکی دیگر از رسالت ائمه جمعه است، باید برکات و ثمرات و ارکان انقلاب برای مردم بیان شود.

معظم له تاکید کردند: حقیقتا کمبود فقیه در حال حاضر احساس می شود نباید از این مسئله به راحتی گذشت در قم و شهرهای دیگر باید نخبگان شناسایی ،تقویت و حمایت شوند تا آینده فقه و فقاهت از نگرانی بیرون بیاید.

ایشان خطاب به دولت مردان آل سعود بیان داشتند: مسجد الحرام و مکه اختصاص به کسی ندارد ، مال عموم مردم است.