ایرلند تازه ترین کشور اروپایی است که به کمپین تحریم اسرائیل موسوم به بی دی اس به خاطر رفتار رژیم تل آویو با فلسطینی‌ها پیوسته است.

به گزارش پرس شیعه؛ چارلز فلاناگان وزیر امور خارجه و تجارت ایرلند در سخنانی در پارلمان این کشور تاکید کرد: در حالی که دولت از سیاست تحریم اسرائیل حمایت نمی کند، ولی یک دیدگاه سیاسی مشروع نسبت به تحریم اسرائیل دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: من با تلاش هایی که قصد دارند کسانی را که از این سیاست حمایت می کنند، شیطانی جلوه بدهند یا آنها را معادل تروریست های خشن قرار دهند، موافق نیستم. من هیچ اطلاعی از اتهامات معتبری ندارم که این فرد در اقدامات خشونت آمیز دست داشته است.

اشاره وزیر امور خارچه ایرلند به عمر برغوثی است، یکی از کسانی که کمپین بین المللی تحریم اسرائیل را به راه انداخته است.

برغوثی به خاطر فعالیت در این کمپین ضد اسرائیلی، با مشکلاتی برای ورود و خروج به کشورهای اروپایی روبرو شده است. به نوشته “التکترونیک انتفاضه”، ایرلند سومین دولت اتحادیه اروپا است که چنین بیانیه‌ای را در حمایت از تحریم اسرائیل صادر کرده است. پیش از این سوئد و هلند نیز از تحریم اسرائیل حمایت کرده بودند.

رژیم صهیونیستی هم اکنون هدایت کمپینی را بر عهده دارد تا بر دولتهای خارجی در سراسر جهان فشار وارد کند تا قوانینی را تصویب کنند که حمایت شهروندان از جنبش تحریم اسرائیل را سخت و مشکل نماید