وزیر امور خارجه فلسطین خواستار تشکیل گروه ۱+۵ برای تحقق صلح و سازش در فلسطین شد.

به گزارش پرس شیعه؛ ریاض مالکی، وزیر امور خارجه فلسطین در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در حاشیه اجلاس وزرای خارجه عرب در قاهره تاکید کرد که اجلاس بین المللی صلح فرانسه که قرار است اوایل ماه آینده در پاریس برگزار شود، باید منجر به ازسرگیری مذاکرات سازش بر اساس چارچوب های متعدد همانند مذاکرات گروه ۱+۵ با ایران شده و در نهایت به پایان اشغال فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطین منتهی شود.

وزیران خارجه عرب روز گذشته در نشست فوق العاده خود در قاهره اجلاس بین المللی صلح در پاریس را بررسی کردند.

ریاض مالکی اظهار داشت که طرف فلسطینی از طرح فرانسه برای پیشبرد مذاکرات سازش استقبال می کند و به همین خاطر محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان بر مشارکت در نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب در قاهره به رغم سفر به آفریقای جنوبی تاکید داشت.

مالکی اشاره کرد که نشست وزرای خارجه عرب به منظور ایجاد هماهنگی های لازم قبل از برگزاری اجلاس بین المللی پاریس و اتخاذ موضعی واحد و شفاف در این زمینه امری ضروری بود.

وی تصریح کرد که اجلاس بین المللی پاریس نقطه آغاز خواهد بود و پس از آن نیز نشست های زیادی برگزار خواهد شد و در نهایت باید اجلاسی بین المللی به منظور ازسرگیری مذاکرات سازش بر اساس چارچوب های متعدد همانند مذاکرات گروه ۱+۵ با ایران برگزار شود و این اجلاس به پایان اشغال فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطین منجر شود.