رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: نخستین دوره مسابقات تیروکمان نظامیان جهان از ۲۰ تا ۲۵ آبان ماه سال جاری به میزبانی ارتش جمهوری اسلامی در ایران برگزار می شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی ارتش، دریادار سیاری گفت: نخستین دوره مسابقات تیروکمان نظامیان جهان با شرکت بیش از ۱۰ تیم خارجی از نظامیان کشورهای مختلف جهان از ۲۰ تا ۲۵ آبان ماه سال جاری در مجموعه تیروکمان ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد و با توجه به برنامه ریزی ها و هماهنگی های انجام شده، ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان میزبان، آماده برگزاری شایسته این مسابقات است.

دریادار سیاری که در حاشیه برنامه ورزش صبحگاهی ستاد ارتش سخن، با تبریک هفته تربیت بدنی به تمامی ورزشکاران و قهرمانان میادین ورزشی کشور تصریح کرد: ورزش در جامعه یک امر ضروری است زیرا نقش بسزایی در سلامت جامعه دارد و همه مقاطع سنی باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

معاون هماهنگ کننده ارتش جایگاه ورزش در ارتش را مهم دانست و افزود: ما رزمندگانی تربیت می کنیم که باید از نظر جسمی و روحی و ابعاد دیگر ورزیدگی لازم را داشته باشند و بتوانند در شرایط سخت محیطی، ماموریت نظامی شان را انجام دهند و یکی از مولفه هایی که در این آمادگی جسمانی اثر می گذارد ورزش است.

وی همچنین گفت: ورزش عمومی برای تمامی کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران واجب است و در برنامه آموزش صبحگاهی یک ساعت برای ورزش در نظر گرفته شده و همه کارکنان موظفند ورزش صبحگاهی را انجام دهند چراکه علاوه بر تضمین سلامتی و ارتقای آمادگی جسمی و رزمی در شادابی کارکنان نیز بسیار مفید و موثر است.

دریادار سیاری افزود: امروز در سطح یگان های ارتش جمهوری اسلامی ایران نگاه علمی به ورزش می شود و مربیان خاصی که دارای مهارت های علمی و عملی هستند تمرین های مناسبی را در مراسم ورزش صبحگاهی به کارکنان ارائه می دهند همچنین ورزش های تخصصی و قهرمانی نیز در دستور کار ارتش قرار دارد و ما در مسابقات جهانی سیزم حضور فعالی داشته و ورزشکاران و قهرمانان خوبی تقدیم جامعه ورزشی کشور کرده ایم.

رئیس برگزاری این دوره از مسابقات تیروکمان ارتش های جهان در پایان با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات تیروکمان نظامیان جهان گفت: تیروکمان یکی از ورزش های نظامی دنیا محسوب شده و بحمدالله تیراندازان ما در سطح ارتش جمهوری اسلامی ایران و سایر نیروهای مسلح از آمادگی بسیار خوبی در این رشته قهرمانی برخوردار هستند که ان شاءالله رتبه ها و عناوین برتر را نیز در این دوره از مسابقات کسب نمایند.