یکی از علمای وهابی به نام صالح بن فوزان الفوزان به تازگی در یک نوار ویدیویی که در شبکه های اجتماعی انتشار یافته اعلام کرد: عکس گرفتن با گربه حرام است.

به گزارش پرس شیعه؛ صالح الفوزان عضو دائمی دارالافتا و هیأت کبارالعلمای عربستان در یک گفتوگوی تلویزیونی با اشاره به ‘انتشار پدیده جدید عکس گرفتن با گربه ها در میان مسلمانان مانند بیگانگان قاطعانه گفت: گرفتن عکس در هر شرایطی با گربه ها، سگ ها، گرگ ها و هر چیز دیگری اگر لزومی نداشته باشد، حرام است.

انتشار این نوار ویدیویی از سوی مرکز تحقیقات رسانه ای خاورمیانه که مقر آن در آمریکا است، در میان شبکه های اجتماعی ظرف چند ساعت گذشته جنجال برانگیز شده است.

مرکز مزبور همچنین چندی پیش یک نوار ویدیویی از یکی دیگر از مفتی های وهابی منتشر کرد که طی آن این مفتی مردان را در مورد ‘ نحوه کتک زدن همسران شان ‘ نصیحت کرده است.

این اولین بار نیست که مفتی های عربستان فتواهای عجب و غریب صادر می کنند. به عنوان مثال عبدالعزیز بن عبدالله آل شیخ مفتی اعظم عربستان در ابتدای سال جاری میلادی بازی شطرنج را حرام اعلام کرد زیرا به ادعای وی در میان شطرنج بازان کینه و دشمنی ایجاد می کند.