گروه تروریستی داعش شیوه جدیدی را به منظور جذب نیرو و بیعت شرعی با ابو بکر البغدادی خلیفه خود خوانده این گروه اتخاذ کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ این شیوه که در عربستان، مصر و اردن افشا شده از سوی برخی هسته های داعش برای بیعت وکالتی با البغدادی انجام می شود و بر اساس فتوایی است که اجازه بیعت شرعی با استفاده از وکلایی را می دهد که به طور مستقیم با خلیفه بیعت کرده اند.
پایگاه اینترنتی “رای الیوم” در این باره گزارش داد: هدف از این اقدام کاهش نیاز به بیعت علنی، سفر و پیوستن به خطوط نبرد است.
کارشناسان معتقدند که این اقدام به جذب بیشتر تروریست ها از راه دور برای داعش بدون نیاز به تردد جغرافیایی می انجامد که خطر کنترل و افشای آن بسیار زیاد است.
هدف دیگر این نوع بیعت، تشکیل گروه های فعال از اشخاصی به نام “گرگ های تنها” است که در کشورهای هدف داعش فعال خواهند شد، زیرا هزینه هر نوع سفر برای پیوستن به گروهک تروریستی داعش بسیار گزاف بوده و همچنین به شدت از سوی کشورهای مختلف کنترل می شود، اما با این فتوا، شخصی که قصد پیوستن به داعش را دارد می تواند به شکل وکالتی با خلیفه بیعت نموده و در کشور محل اقامتش فعالیت به اصطلاح جهادی، داشته باشد.