آمارهای رسمی نشان می‌دهد که تعداد موارد ثبت شده نفرت‌پراکنی ضددینی در انگلستان و ولز در پنج سال اخیر، بیش از دو و نیم برابر افزایش داشته که در این بین، اسلام و مسلمانان هدف بیشترین موارد بوده‌اند.

به گزارش پرس شیعه؛ براساس گزارش وزارت کشور انگلستان در دو سال گذشته جرایم مربوط به تنفر ضددینی ۴۰ درصد افزایش داشته که بیش از نیمی (۵۲ درصد) از آن متوجه دین اسلام بوده است.

یافته‌های تحقیق جداگانه‌ای که از سوی کمیسیون مساوات و حقوق بشر (Equality and Human Rights Commission) انجام شده، نشان داد که ۷۰ درصد از مسلمانانی که مورد تحقیق قرار گرفتند در زندگی روزمره خود با موارد تعصب و نفرت ضد دینی مواجه شده‌اند.

وزارت کشور انگلیس می‌گوید بخشی از افزایش موارد تنتفر ضد دینی به دلیل تغییر روش ثبت آمار از سوی پلیس این کشور بوده اما اذعان ‌می‌کند که پس از رفراندوم خروج از اتحادیه اروپا و حملات تروریستی سال ۲۰۱۷ این آمارها رشد بیشتری داشته است.

«هارون خان» دبیر کل شورای مسلمانان بریتانیا می‌گوید: سال‌هاست که جوامع مسلمان خواستار اقدام موثر دولت علیه اسلام‌هراسی بوده‌اند که در بهترین حالت پاسخی ضعیف دریافت کرده‌اند.

وی افزود: دولت دیگر نمی‌تواند عقب بنشیند و تماشاگر این باشد تا با اوجگیری جریان‌های راست افراطی، اسلام‌هراسی به جریانی قدرتمند تبدیل شود و جوامع شکننده اسلامی هدف حملات باشند. ما از نشست هیأت دولت که قرار است در اواخر سال جاری میلادی با حضور پیروان ادیان به پرسش و پاسخ درباره دغدغه‌های جوامع دینی درباره یهودی‌ستیزی و اسلام‌هراسی بپردازد استقبال می‌کنیم اما امیدواریم بر خلاف دو سال گذشته سخنان دلگرم کننده با اقدامات قاطع همراه باشد.
منبع: ایکنا