موضوع سوء استفاده همسر نخست وزیر رژیم صهیونیستی از بودجه دولتی بار دیگر دردسرساز شده و اینبار پلیس این رژیم خواستار محاکمه سارا نتانیاهو شده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از هاآرتض، به عقیده پلیس شواهد کافی برای دادگاهی کردن سارا نتانیاهو وجود دارد.

در همین رابطه شبکه ۲ اسرائیل گزارش داد: همسر نتانیاهو از بودجه دولتی برای نگهداری از پدرش و مسائل دیگر سوء استفاده کرده است.

در ماه فوریه نیز یکی از کارمندان سابق نتانیاهو درباره رفتار توهین‌آمیز همسر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دادگاه شکایت کرد و پیروز شد.

نهاد رسمی حسابرسی در رژیم اسرائیل هفته گذشته گزارشی جامع درباره هزینه‌ سفرهای نتانیاهو قبل از تصدی سمت نخست وزیری این رژیم منتشر کرد. در این گزارش سفرهای خارجی نتانیاهو بین سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ ، زمانی که وی وزیر دارایی اسرائیل بوده مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به اینکه هزینه بسیاری از این سفرها را اهدا کنندگان خصوصی تامین کرده‌اند، این تصور ایجاد می‌شود که نتانیاهو رشوه دریافت کرده است.

این گزارش همچنین خانواده نتانیاهو را به «عدم شفافیت» در حساب‌های مالی خود و دریافت مبالغ اضافی از دولت برای استفاده خصوصی متهم کرده است.

این اولین بار نیست که پرونده‌های مالی نتانیاهو مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. همین نهاد نظارتی اسرائیل سال گذشته جزئیات هزینه‌های بالای محل زندگی نتانیاهو از جمله هزینه‌های خورد و خوراک، مبلمان، نظافت و باغبانی محل اقامت رسمی نتانیاهو در بیت المقدس و خانه‌های شخصی وی در شهر ساحلی قیصریه را منتشر کرد که در نهایت به دستور دادستان کل اسرائیل برای تحقیق در این زمینه منجر شد.