رئیس مرکز راهبردی دفاعی گفت: یکی از موضوعاتی که باید در چارچوب بیداری اسلامی در نظر گرفت نقش منفی برخی کشورها است و یکی از منفی‌ترین نقش‌های ایفا شده در این زمینه را آل سعود ایفا کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار احمد وحیدی رئیس مرکز راهبردی دفاعی طی گفتگویی پیرامون دومین جشنواره فرهنگی هنری چشمان آسمانی انقلاب اسلامی با محوریت بیداری و مقاومت اسلامی، با اشاره به نقش منفی برخی کشورها در مقابله با بیداری اسلامی گفت: یکی از موضوعاتی که باید در چارچوب بیداری اسلامی در نظر گرفت نقش منفی برخی کشورها مانند عربستان است. شاید بتوان گفت یکی از منفی ترین نقش‌های ایفا شده در این زمینه توسط رژیم سعودی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بخاطر نسیم روح نواز انقلاب اسلامی و ترس رژیم سعودی از کشیده شدن این جوشش و خروش به داخل مردم خودش، یک موضع بسیار منفی را علیه بیداری اسلامی گرفت و در همه زمینه ها با انقلاب اسلامی مبارزه کرد که رژیم سعودی این موضع را در قالب رابطه الاداب الاسلامی قبل از انقلاب هم داشت ولی بعد از آن شدت بیشتری بخشید.

وحیدی ادامه داد: آنچه امروز شاهد آن هستیم مانند جنایات آل سعود در یمن، حمایت از تروریست ها در مقابله با نظام سوریه، جنایت علیه شیعیان عراق در گذشته و اقدام علیه ثبات عراق در حال حاضر، کشتار شیعیان مظلوم عربستان و حمایت ازایجاد طالبان، تلاش برای منکوب کردن شیعیان نیجریه و… یک لیست بزرگی از فعالیت هایی است که امروز در جهان اسلام است که توسط رژیم آل سعود علیه اهداف بیداری اسلامی در جریان می باشد.

رئیس مرکز راهبردی دفاعی افزود: جریان وهابیت، جریان داعش و این جریانهای تندرو همه در راستای مقابله با بیداری اسلامی هستند چرا که اینها نمی توانند مردم، مسلمانها و حتی غیر مسلمانها را قانع کنند که جریان بیداری اسلامی یک جریان معقول و منطقی و برآمده از نیازهای بشر امروز می‌تواند باشد.

وی گفت: بنابراین یکی از مسائل مهم که در بیداری اسلامی هست بازکاوی نقش منفی رژیم سعودی در مقابله با بیداری بیداری اسلامی و نقشی که ایفا کرده و امروز ایفا می‌کند.

وحیدی در پایان اظهار داشت: جشنواره چشمان آسمانی انقلاب اسلامی با طرح کردن محورهایی مانند مظلومیت شیعیان تحت ستم رژیم آل سعود، کشتار مردم بی دفاع یمن توسط آل سعود و حرمین شریفین اسیر رژیم آل سعود می تواند با سلاح فرهنگی و هنری تصویر واقعی آل سعود را به تصویر بکشد.