برگزیدگان نوزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور روسیه معرفی شدند و متسابق یمنی رتبه اول را از آن خود کرد. در بین چهار برگزیده این مسابقات نامی از نماینده کشورمان به چشم نمی‌خورد.

به گزارش پرس شیعه، نوزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور روسیه شب گذشته، ۲۹ مهرماه به کار خود پایان داد. نفرات برتر این مسابقات معرفی شدند که در بین چهار رتبه برتر اعلام شده نامی از ابوذر کرمی نماینده کشورمان در این رقابت‌ها به چشم نمی‌خورد.

بر همین اساس در مراسم اختتامیه این مسابقات که با حضور نزدیک به پنج هزار نفر برگزار شد از نمایندگان کشورهای یمن، تونس، امارات و بوسنی وهرزگوین به عنوان نفرات اول تا چهارم این مسابقات تجلیل شد.

ابوذر کرمی در این مسابقات که یک‌مرحله‌ای بوده در روز ۲۷ مهرماه به سؤالاتی از سوره‌های مبارکه «مائده» صفحه ۱۱۳ ، «یونس» صفحه ۲۰۹ و «نجم» صفحه ۵۲۶ پاسخ داده بود.

کرمی امشب ۳۰ مهرماه به کشور بازخواهد گشت.

یادآور می‌شود، این مسابقات یک مرحله دارد و یک سال در میان در رشته‌های قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن برپا می‌شود. سال گذشته «امیر لعل اول» به عنوان نماینده کشورمان در رشته قرائت تحقیق در این مسابقات حضور یافته بود که سرانجام تلاش او در آن مسابقات، دریافت رتبه اول بود.