مدیر حوزه های علمیه به موضوع حج تمتع امسال پرداخت و گفت: چرا امسال زائرین ایرانی از حج تمتع محروم شده اند؟ آیا این عمل غیر از فتاوای تکفیری ها بود؟ روز گذشته مسئولان ایرانی رسما اعلام کرده اند که دولت سعودی به جای میزبانی شرایط را به گونه ای قرار داده که زائران ایرانی نتوانند در حج شرکت نمایند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از علمای پاکستان اظهار داشت: وجود تفرقه در میان امت و علمای جهان اسلام، دلیل بر مشکلاتی است که در میان مسلمانان وجود دارد.

وی ابراز داشت: امروز منافع دشمنان بر تفرقه در میان امت اسلامی است و با ضرب المثل بریتانیایی تفرقه بیانداز و حکومت کن در حال پیشبرد اهداف خود در جوامع اسلامی می باشند.

مدیر حوزه های علمیه خاطرنشان ساخت: امروز جای افسوس، غم و غصه است که در همین لحظه که ما در اینجا نشسته ایم، مسلمان را به نام مسلمان می کشند؛ آنهم با پول خود مسلمانان و با امکاناتی که دشمنان در اختیار آنان قرار می دهند.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: در حال حاضر سالیانه کشورهای اسلامی بخش عظیمی از بودجه خود را صرف مباحث نظامی کرده و در یمن، عراق، سوریه، لبنان و … هزینه می کنند.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان داشت: اتحاد علمای جهان اسلام که در پیشنهادات و سخنان شما وجود داشت، بسیار خوب و مهم می باشد.

امام جمعه قم با بیان این مطلب که ما امروز از سه جا در حال ضربه خوردن هستیم، اظهار داشت: دولت های کفر، سران برخی از کشورهای اسلامی و متأسفانه برخی از علمای جهان اسلام، سه مرکزی هستند که در حال ضربه زدن به امت اسلامی می باشند.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به وجود تکفیری ها در منطقه، ابراز داشت: عقبه تکفیری ها، فتوای عالمانی است که به کشتار شیعه یا مسلمانان دستور داده اند.

وی خاطرنشان ساخت: سید حسن نصرالله، این سید رشید جهان عرب و اسلام در سخنانی گفته است: «ما با تکفیری ها از نظر فیزیکی می توانیم مقابله کرده و پیروز شویم؛ اما علمای جهان اسلام باید فکر آنان را تغییر دهند» که این تفکر عوض نخواهد شد؛ مگر اینکه علمای جهان اسلام به گونه ای به تبیین مسائل و مباحث بپردازند که جوانان مسلمان در مقابل فتوای تکفیری ها و کفر جهانی ایستادگی نمایند.

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به اینکه امروز فقط شیعه مورد دشمنی تکفیری ها نیست، تصریح کرد: امروز بزرگترین هدف دشمنان در جهان اسلام، بردن آبروی نبی مکرم اسلام(ص) است که در این راستا شیعه و سنی باید باهم به مقابله با این اهداف شوم بپردازند.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به آیه ۴۵ سوره احزاب، بیان داشت: خداوند متعال در این آیه فرموده است: «یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ إِنَّا أَرْسَلْنَاکَ شَاهِدًا وَمُبَشِّرًا وَنَذِیرًا/ ای‌ پیامبر! بی‌گمان‌ ما تو را گواه‌ و بشارتگر و هشداردهنده‌ فرستادیم‌» و ما باید از جایگاه این پیامبر دفاع نماییم.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگر از سخنان خود به موضوع حج تمتع امسال پرداخت و گفت: چرا امسال زائرین ایرانی از حج تمتع محروم شده اند؟ آیا این عمل غیر از فتاوای تکفیری ها بود؟ روز گذشته مسئولان ایرانی رسما اعلام کرده اند که دولت سعودی به جای میزبانی شرایط را به گونه ای قرار داده که زائران ایرانی نتوانند در حج شرکت نمایند.

امام جمعه قم ادامه داد: اگر اتحادی در میان علمای جهان اسلام وجود داشت، هیأتی به عربستان سعودی رفته و سوال می کرد که چرا مانع حج ایرانیان می شوید.

آیت الله حسینی بوشهری در پایان با بیان این مطلب که امروز سازمان کشورهای اسلامی نیز وابسته به کفار شده است، اظهار داشت: علما و بزرگان جهان اسلامی می توانند با اتحاد در صحنه ها حضور پیدا کرده و کارهای بزرگی انجام دهند.