نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: طبق نصح صریح قرآن ممانعت از برگزاری مناسک حج نمونه بارز صد عن سبیل الله است که عامیلن این کار مستوجب عذاب و لعنت الهی هستند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از حوزه، آیت الله ایمانی در گفتگو با خبرگزاری «حوزه» در شیراز، به کارشکنی های دولت عربستان سعودی و محروم شدن زائران خانه خدا از مناسک حج امسال اشاره کرد و اظهار داشت: آل سعود مناسک حج را برای رسیدن به اهداف سیاسی خود در نظر گرفته است.

وی کارشکنی های دولت عربستان و محروم شدن زائران ایران اسلامی از مناسک حج امسال را نتیجه دو عامل بیان کرد و افزود: وقتی آل سعود خود را مالک مکه مکره و مدینه منوره می داند انتظاری جز این اقدامات نمی توان داشت و عامل دوم نیز آل سعود خاک عربستان را ملک خودشان می دانند که در همین راستا هر عملی و اقدامی را انجام می دهند.

امام جمعه شیراز با اشاره به اقدامات آل سعود در عربی کردن سرزمین حجاز خاطر نشان کرد: سرزمین حجاز برای دنیای اسلام نامی بین المللی بود که آل سعود اقدام به نوعی واگرایی کرد و آن را به عربستان (مخصوص کشورهای عربی) تغییر داد.

آیت الله ایمانی خاطر نشان کرد: امام راحل عظیم الشان نیز با تغییر نام سرزمین حجاز به عربستان آنهم با پسوند سعودی مخالف بودند و آن را خیانت به دنیای اسلام می دانستند.

وی در پایان سخنانش با بیان این که شهرهای مقدس مکه و مدینه متعلق به دنیای اسلام و همه مسلمانان است ،یادآورشد آل سعود لیاقت و شایستگی خادم الحرمین را ندارد لذا دنیای اسلام باید راهی برای این موضوع پیدا کند.