رئیس جمهور عراق با صدور بیانیه ای وقوع انفجار های تروریستی در استان های بغداد و دیالی را که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۴۰ نفر شد، محکوم کرد و خنثی کردن نقشه های تروریست ها را خواستار شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سومریه نیوز، «فواد معصوم» رئیس جمهور عراق با صدور بیانیه ای انفجارهای تروریستی در منطقه المقدادیه در استان دیالی و بغداد را محکوم کرد.

بر اساس این گزارش رئیس جمهور عراق همچنین از مسئولان امنیتی درخواست کرد که برای خنثی کردن نقشه های گروه های تروریستی که با هدف به تعویق انداختن شکستشان در فلوجه صورت می گیرد، تمام تلاش خود را صرف کنند.

در بیانیه فواد معصوم تصریح شده است: رئیس جمهوری انفجارهایی را که شهروندان بی گناه را در بازارها و مراکز تجاری در مناطق الشعب، شهرک الصدر و الطارمیه واقع در بغداد و همچنین یک قهوه خانه در المقدادیه در استان دیالی هدف قرار داد، محکوم می کند.

وی در پایان این حادثه را به خانواده های قربانیان تسلیت گفت و با آنها ابراز همبستگی کرد و همچنین افزود: اینگونه اقدامات قبیح نباید بدون قصاص عادلانه باقی ماند.

گفتنی است انفجار انتحاری در المقدادیه در ۳۵ کیلومتری شمال شرقی بعقوبه در استان دیالی عراق به کشته شدن ۷ نفر و مجروح شدن ۳۵ نفر دیگر انجامید.