منابع رسانه ای اعلام کردند که نیروهای پیشمرگه در ادامه پیشروی های خود در شهر موصل موفق شدند ۴ روستا را در منطقه الخازر در شمال شرقی موصل آزاد کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سومریه نیوز، «دلشاد مولود» سخنگوی نیروهای کرد از موفقیت این نیروها در بازپس گیری ۴ روستا از کنترل داعش در منطقه الخازر در شمال شرق موصل خبر داد.

بر اساس این گزارش دلشاد مولود در این زمینه اظهار داشت: مرحله دوم عملیات نظامی علیه داعش از محور الخازر آغاز شد و در جریان آن ۴ روستا به نام وردک، وکزکان، کولبو و تولبند از کنترل داعش خارج و آزاد شدند.

وی در ادامه افزود: نیروهای پیشمرگه حدود ۲۵ کیلومتر از شهر موصل دور هستند و در جریان پیشروی به سمت موصل، مقاومت محکمی از سوی گروه تروریستی داعش صورت نگرفت. همچنین در این عملیات بیش از ۵ هزار نیروی پیشمرگه حضور دارند.

انفجار تروریستی در بغداد

منابع خبری اعلام کردند در پی وقوع چندین انفجار در مناطق مختلف بغداد پایتخت عراق بیش از ۷۰ نفر کشته و زخمی شدند.

در همین راستا منابع رسانه ای عنوان کردند که یک خودرو بمب گذاری شده در بازار شلال در محله الشعب در شمال شرق بغداد منفجر شد و همچنین یک عامل انتحاری موتور سیکلت خود را در شهرک الصدر منفجر کرد؛ به علاوه یک خودور بمب گذاری شده هم توسط یک عامل انتحاری در منطقه الطارمیه در شمال بغداد منفجر شد.

در پی این انفجارها ۲۱ نفر جان خود را از دست دادند؛ این در حالی است که ۵۵ نفر نیز زخمی شدند. همچنین خسارات بسیاری نیز به ساختمان ها و مراکز تجاری وارد آمد.

پس از این انفجارها فواد معصوم رئیس جمهور عراق با صدور بیانیه ای این اقدامات تروریستی را محکوم کرد.