نخست وزیر سابق ترکیه تمام هدایایی را که در زمان نخست وزیری اش در سفر های خارجی و داخلی دریافت کرده بود، پس داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روزنامه دیلی صباح ترکیه، گزارش داد که دفتر نخست وزیری ترکیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که احمد داوود اوغلو هدایایی را که خود و خانواده اش در مدت نخست وزیری دریافت کرده بودند، به منظور حفظ آن به عنوان اموال نخست وزیری ترکیه به این نهاد و بخشی را به کاخ ریاست جمهوری پس داده اند.
بر اساس این بیانیه، این اموال تصویر برداری شده و برخی از هدایا در کاخ “چانکایا” (کاخ ریاست جمهوری ترکیه) در معرض دید عموم قرار داده خواهد شد.
منابع اطلاع رسانی ترکیه گفته اند که داوود اوغلو از امروز به خانه جدیدی که در محله “جی یولو” آنکارا اجاره کرده منتقل می شود. این خانه با منزل “دنیز بایکال” رییس سابق حزب “جمهوری خواه خلق”، که از احزاب مخالف دولت است، فقط ۵۰۰ متر فاصله دارد.
خانه جدید شامل ۶ اتاق و سالن با مساحت کلی ۴۰۰ متر می باشد، اجاره بهای ماهانه هر خانه در این منطقه ۴ تا ۱۰ هزار لیر و بهای خرید آن یک میلیون و نیم تا دو میلیون لیر ترکیه است. هر لیر ترکیه حدود ۱۲۰۰ تومان است.
داوود اوغلو زادهٔ قونیه در سال ۱۹۵۹میلادی است که از دانشگاه بُغازیچی مدرک کارشناسی در رشتهٔ اداره عمومی و فوق دکترا در علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دریافت کرده‌ است.
وی در میان سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۹ در دانشگاه مرمره به کار اشتغال داشت و در سال ۱۹۹۹ استاد تمام این دانشگاه شد.
داوود اوغلو مدتی پیش به خاطر اختلاف بر سر اختیارات و قدرت با “رجب طیب اردوغان” رییس جمهور ترکیه از سمتش استعفا داد.