ساختمان جدید مرکز فرهنگی ثقلین در شهر لاهه هلند طی مراسمی با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه و جانشین رییس جامعه المصطفی (ص) افتتاح شد.

به گزارش پرس شیعه؛ ساختمان جدید مرکز فرهنگی ثقلین در شهر لاهه هلند طی مراسمی روز شنبه گذشته با حضور آقای جهانگیری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه، حجه الاسلام مهدوی مهر جانشین رییس جامعه المصطفی (ص) و مسؤولان مرکز فرهنگی یادشده افتتاح گردید.

برخی از مسؤولان محلی از جمله نمایندگانی از سوی کلیسا، پلیس و شهرداری محل نیز بنابه دعوت رئیس مرکز مزبور، در این مراسم حضور یافتند. حضور شیعیان و علاقمندان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در این مراسم چشمگیر بود.

مرکز فرهنگی ثقلین از سوی شیعان ترکیه‌ای مقیم هلند و با مدیریت جناب آقای اوجی در سال‌های گذشته تاسیس شده و در خصوص حفظ شعائر مذهبی شیعی در این خطه از جهان موفق عمل کرده است. ساختمان جدید این مرکز با هدف متمرکز کردن فعالیت‌ها و فراهم آوردن امکان توسعه امور مذهبی و آموزشی مانند، برگزاری مراسم جشن و عزاداری و همچنین آموزش قرآن و زبان فارسی اخیراٌ خریداری شده است.

پس از انجام مراسم افتتاحیه، مراسم جشنی به مناسبت اعیاد شعبانیه در ساختمان یادشده برگزار شد. در این مراسم، نمایندگانی از تربیت شدگان مکتب اهل بیت (ع) که در شته حفظ و قرائت قرآن در این مرکز موفقیت کسب کرده بودند مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین با اهدای لوحی از سوی جامعه المصطفی(ص) به جناب آقای اوجی، از تلاشهای فرهنگی و مذهبی چندین ساله نامبرده تقدیر شد.

حجج اسلام مهدوی مهر و دامادی فر از اعضای هیأت فرهنگی اعزامی از جمهوری اسلامی ایران به لاهه طی سخنانی در این مراسم، ضمن تبریک افتتاح ساختمان و همچنین اعیاد شعبانیه، اهمیت فعالیت‌های مرکز ثقلین را از جنبه‌های مختلف تبیین نموده و تلاش‌های مسئولین و همه اعضای مرکز را قابل تقدیر و ستایش دانستند.