تایوان که به‌ تازگی به عنوان امن‌ترین مقصد غیر اسلامی برای گردشگران مسلمان شناخته شده، در نظر دارد تلاش‌ های خود را برای جذب گردشگران مسلمان گسترش دهد.

به گزارش پرس شیعه؛ اداره گردشگری تایوان اعلام کرد: از حدود ۱۱ میلیون گردشگری که سال گذشته به این کشور آمدند تنها ۲۰۰ هزار نفر مسلمان بودند که نسبت به سرمایه‌گذاری انجام شده در این بخش، بازخورد خوبی نداشته‌ایم.

این تعداد گردشگر مسلمان برای تایوانی که هفتمین مقصد گردشگری محبوب و امن‌ترین مقصد گردشگری در میان کشورهای غیراسلامی برای مسلمانان است، رقم کمی محسوب می‌شود.

آمارها نشان می‌دهد که تعداد گردشگران مسلمان به ۱۱۷ میلیون نفر یعنی ۱۰ درصد تعداد جهانی رسیده و تا سال ۲۰۲۰ به ۱۶۸ میلیون نفر خواهد رسید.

کشورهای زیادی تلاش می‌کنند تا شرایط لازم برای بهره‌برداری از بازار گردشگری اسلامی را فراهم آورند.

وین لیو، مدیرعامل اداره گردشگری تایوان با اشاره به ناموفق بودن این کشور در جذب گردشگران مسلمان تاکنون گفت: بیش از ۱۰ سال طول کشید که تعداد گردشگران ژاپنی به تایوان به حدود ۲ میلیون نفر در سال گذشته رسید؛ بنابراین دور از ذهن است که تعداد گردشگران مسلمان تنها پس از دو سال تلاش ما، رشد قابل توجهی داشته باشد.

لیو ادامه داد: این ۲۰۰ هزار گردشگر مسلمان عمدتاً از کشورهای مالزی، اندونزی و فیلیپین بودند و گردشگران زیادی از حوزه خاورمیانه نداشته‌ایم.

اداره گردشگری تایوان با بررسی خواسته‌های گردشگران خاورمیانه تلاش می‌کند با فراهم آوردن امکانات لازم آن‌ها را به این کشور جذب کند.

در ماه گذشته، بیش از ۳۰ هتل در تایوان گواهی گردشگری منطبق با قوانین اسلام دریافت کردند که از سوی انجمن مسلمانان چینی مستقر در تایپه صادر شد. این هتل‌ها دارای نمازخانه، غذای حلال و دیگر امکانات لازم برای میهمانان مسلمان هستند.