مسؤولان مصر در ادامه سیاست‌ های خصمانه علیه جماعت اخوان المسلمین، دارایی‌ های ۶۵ عضو این گروه را بلوکه کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ کمیته مصادره و اداره اموال جماعت اخوان المسلمین که یک کمیته قضایی است، اعلام کرد که علاوه بر بلوکه شدن اموال ۶۵ عضو این جماعت، حکمی درباره تعطیلی یک شرکت صرافی در قاهره و مصادره اموال آن به ارزش ۹ میلیون پوند مصری صادر شده است.

بر اساس اعلام این کمیته همچنین اموال ۱۲ نهاد دیگر اعم از شرکت های گردشگری، ملک و املاک و مراکز درمانی در دو استان قاهره و اسکندریه بلوکه شده و ادارات اجرایی نیز به ۴ شرکت در چند زمینه از جمله تولید دارو و ساختمان سازی تبدیل شده است.

کمیته مذکور همچنین اعلام کرد که هماهنگی با وزارت آموزش در خصوص بازسازی تمامی مدارس مصادره شده که قبلا از سوی اعضای اخوان المسلمین اداره می شد، در جریان است و این مدارس مجموعا ۱۱۰ مدرسه است که قرار است مدیران شایسته برای آن انتخاب و برای فعالیت در سال تحصیلی جدید آماده شوند.

کمیته یاد شده به اسامی ۶۵ عضو اخوان المسلمین که اموال آنها بلوکه شده است، اشاره‌ای نکرد و تنها اسامی شرکت ها و مراکز پزشکی را منتشر کرد.

در سپتامبر سال ۲۰۱۳ دادگاه امور ضرب الاجل قاهره طی حکمی جماعت اخوان المسلمین مصر و تمامی موسسات وابسته به آن را ممنوعه اعلام و دستور مصادره تمامی دارایی های منقول و غیر منقول آن را صادر کرد.

پس از صدور این حکم، دولت مصر در ژانویه سال ۲۰۱۴ کمیته اداره اموال، شرکت ها و انجمن های وابسته به جماعت اخوان المسلمین تحت عنوان «کمیته مصادره و اداره اموال جماعت اخوان المسلمین» را صادر کرد.

در ژانویه گذشته این کمیته اعلام کرد که در حال حاضر دارایی های ۶۵ شرکت، ۱۱۲۵ انجمن محلی وابسته به اخوان المسلمین، اموال ۱۳۷۰ نفر، ۴۶۰ خودرو، ۳۱۸ هکتار زمین زراعی متعلق به اعضای اخوان المسلمین، ۱۰۵ مدرسه، ۴۳ بیمارستان وابسته به انجمن اسلامی پزشکی و ۱۹ شرکت صرافی را مصادره کرده است.