حضرت آیت الله سیستانی در دیدار نماینده دبیرکل سازمان ملل نسبت به اوضاع کنونی عراق ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت در صورت نیاز در مسائل سیاسی دخالت خواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ جان کوبیش نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق که به نجف اشرف سفر کرده است امروز با حضرت آیت الله سیستانی در دفتر این مرجع تقلید دیدار و گفت وگو کرد.

وی پس از این دیدار در کنفرانس خبری که در برابر دفتر حضرت آیت الله سیستانی برگزار شد، گفت: این مرجع تقلید تأکید کرد که اوضاع عراق را به دقت پیگیری کرده و نسبت به تحولات کنونی نگران است و در صورت نیاز دخالت خواهد کرد.

کوبیش با اشاره به نارضایتی حضرت آیت الله سیستانی از روند اصلاحات در عراق تصریح کرد که این مرجع تقلید امیدوار بود که اصلاحات با وحدت محقق شود اما روند این پروژه تأسف آور است.

نماینده دبیرکل سازمان ملل ادامه داد: حضرت آیت الله سیستانی حمایت قاطع خود را از همه نیروهای مسلح در جنگ با تروریست های داعش اعلام کرد و اظهار داشت که جنگ با داعش باید به وحدت همه عراقی ها منجر شود.

وی افزود: این مرجع تقلید همچنین نسبت به جان شهروندان اهتمام و نسبت به ضرر دیدن آنان در جنگ دغدغه دارد.

کوبیش با اشاره به درخواست این مرجع تقلید از دولت عراق و جامعه جهانی جهت یاری رسانی به آوارگان اظهار داشت: دیدار با ایشان یک افتخار برای بنده و سازمان ملل است و در این دیدار گزارشی از فعالیت سازمان ملل و نقش آن در حل بحران سیاسی عراق، حمایت از اصلاحات و مبارزه با داعش را تقدیم کردم.