ازادی ۲۸ منطقه از زمان آغاز عملیات آزادسازی فلوجه و کشته شدن ۱۴۰ تروریست داعش در منطقه «الخازر» در شمال شرقی موصل از مهمترین تحولات عراق است.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از شبکه سومریه، «رائد شاکر جودت» فرمانده پلیس عراق روز دوشنبه اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات آزادسازی فلوجه بیش از ۲۸ منطقه آزاد شده است. وی همچنین از محاصره فلوجه توسط نیروهای عراقی و عدم وجود هرگونه مسیر تدارکات رسانی برای گروه تروریستی داعش خبر داد.

جودت اظهار داشت که تمام روستاها و مناطق اطراف شهر فلوجه که بیش از ۲۸ منطقه هستند تاکنون آزاد شده و عروس این مناطق نیز شهر الکرمه است.

وی همچنین تصریح کرد که شهر فلوجه به طور صد درصد مورد محاصره قرار گرفته و هیچ گونه مسیر تدارکات رسانی برای داعشی ها وجود ندارد و بسیاری از آنها به داخل شهر فلوجه گریخته اند.

جودت در عین حال از پخس اعلامیه هایی در شهر فلوجه برای درخواست از شهروندان به منظور دور شدن از مواضع درگیری خبر داده و بر عدم اجازه به دشمن برای بکارگیری شهروندان بیگناه به عنوان سپر انسانی تاکید کرد.

از سوی دیگر «عارف طیفور» مسئول نیروهای پیشمرگه در محور «الخازر» روز دوشنبه از کشته شدن ۱۴۰ تروریست داعش و پاکسازی بیش از ۱۳۰ کیلومتر مربع از مناطق تحت سیطره این گروه تروریستی در منطقه «الخازر» در شمال شرقی موصل طی دو روز گذشته خبر داد.

طیفور در کنفرانس خبری در مقر فرماندهی خازر اعلام کرد که عملیات نیروهای پیشمرگه در این منطقه با موفقیت به پایان رسیده و طی این عملیات دو روزه ۱۴۰ تروریست داعش کشته شدند.

وی همچنین تصریح کرد که این نیروها توانستند بیش از ۱۳۰ کیلومتر مربع از اراضی و ۹ روستا را از سیطره گروه تروریستی داعش پاکسازی کنند و در حال حاضر به ۲۸ کیلومتری مرکز شهر موصل رسیده اند.

وی در عین حال از کشته شدن ۴ نیروی پیشمرگه و زخمی شدن ۳۴ نفر دیگر در این عملیات خبر داد.

از سوی دیگر فرماندهی عملیات مشترک عراق روز دوشنبه از هلاکت یکی از معاونان ارشد ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش و دوست نزدیک وی طی یک حمله هوایی در منطقه القائم در غرب استان الانبار خبر داد.