برجاماندن پنج شهید در حمله تروریست ها به حلب و حومه دمشق و ادلب و حمله جنگنده های روس به مواضع تروریست ها در ادلب از مهمترین تحولات سوریه است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، گروه های تروریستی مستقر در غوطه شرقی با نقض آتش بس پنج خمپاره را به منازل مسکونی در «حرستا» در حومه دمشق شلیک کردند که در پی آن دو نفر شهید و دو نفر دیگر زخمی شدند.

یک منبع در فرماندهی پلیس حومه دمشق اعلام کرد که در این حملات چهار نفر شهید و زخمی شده و حملات تروریست ها خساراتی را نیز به دارایی های اهالی وارد کرد.

در پی حملات گروه های تروریستی به محلات مسکونی شهر حلب نیز دو نفر شهید و ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند. در حمله گروه های تروریستی به شهرک محاصره شده الفوعه در حومه ادلب نیز یک دختربچه شهید و دو نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر نیروهای ارتش سوریه بر روستای «حویسیس» و «تله عندان» در غرب میدان نفتی الشاعر واقع در حومه شرقی حمص تسلط یافتند. ارتش سوریه همچنین پیشروی تروریست های داعش به سمت تل الراس در شرقی ترین نقطه غوطه شرقی را ناکام گذاشت.

ارتش سوریه همچنین دو خودروی بمب گذاری شده داعش در اطراف جبل الثرده در دیرالزور را منهدم نمود.

در همین حال شبکه المیادین گزارش داد که در حمله جنگنده های روس به ۱۰ مورد از مواضع گروه تروریستی موسوم به «جیش الفتح» در شهر ادلب شماری از تروریست ها کشته و زخمی شدند.

شبکه رویترز به نقل از مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که در حملات هوایی شدید شامگاه دوشنبه به مناطق تحت سیطره مخالفان سوری در ادلب بیش از ۱۵۰ نفر کشته و زخمی شده اند.