معاون رئیس پارلمان عراق با اشاره به ادامه عملیات فلوجه، آزاد سازی این شهر از داعش را به مثابه ضربه ای مهلک به تکفیری ها دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از السومریه، آرام شیخ محمد معاون رئیس مجلس عراق گفت: آزاد سازی فلوجه ضربه ای مهلک به داعش است و راه را برای آزاد سازی موصل فراهم می آورد.

وی افزود: ما حامی نیروهای مسلح و مردمی و عشایری و پلیس در استان الانبار در نبرد کنونی آزاد سازی فلوجه هستیم.این پیروزی های به دست آمده در عملیات مذکور را به ملت عراق تبریک می گوییم.

معاون رئیس مجلس عراق بر ضرورت گشودن گذرگاه های امن برای خروج ساکنان از فلوجه و ضرورت ارائه کمک های غذایی و پزشکی به خانواده ها تاکید کرد.

آرام شیخ محمد تاکید کرد: آزاد سازی فلوجه ضربه کاری و مهلک به داعش است و راه آزاد سازی موصل را هموار می کند.داعش که جنایات فجیع علیه افراد بی گناه انجام داده و دنیا را به وحشت انداخته است و نفوذ و قدرت آن در عراق به زودی به پایان خواهد رسید.

وی از پیروزی های به دست آمده از سوی پیشمرگان در محور الخازر در شرق موصل نیز تمجید کرد و شماری از روستاها را آزاد کرد.این در راستا عملیات مقدماتی برای عملیات آژاد سازی موصل است.

شایان ذکر است که عملیات آزاد سازی فلوجه از ۹ روز قبل شروع شده است و در جریان آن نیروهای مردمی و امنیتی عراق موفق به پیشروی های چشمگیری شده اند.