نماینده ویژه سازمان ملل در امور لیبی در سخنانی در دیدار با ایرولت وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد که گروه های مسلح لیبی برای شکست داعش باید تلاش های خود را یکسان کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رأی الیوم، مارتین کوبلر نماینده ویژه سازمان ملل در امور لیبی در دیدار با ژان مارک ایرولت وزیر خارجه فرانسه از تمامی گروه های مسلح فعال در لیبی درخواست کرد که تلاش های خود را برای شکست داعش یکی کنند.

بر اساس این گزارش کوبلر در سخنانی در همین زمینه اظهار داشت: گروه های مسلح که تحت امر دولت لیبی هستند و یا گروه هایی که در شرق کشور فعال هستند، باید برای شکست داعش تلاش های خود را یکسان کنند.

مارتین کوبلر در ادامه سخنان خود در همین زمینه تصریح کرد: جنگ علیه داعش به عنوان بزرگترین دشمن باید یک جنگ یکسان در تمامی لیبی باشد. تمامی طرف ها در شرق و غرب لیبی باید تلاش های خود را یکسان کنند و ارتشی مشترک با فرماندهی واحد تشکیل گردد.

از سوی دیگر ایرولت وزیر خارجه فرانسه نیز بر ضرورت تشکیل ارتش ملی لیبی تاکید کرد و افزود: این موضوع اقدامات بسیاری را می طلبد.

وزیر خارجه فرانسه در ادامه عنوان کرد: باید برای مبارزه با داعشی که در فاصله ۴۰۰ کیلومتری شرق طرابلس پایتخت لیبی قرار داد، یگان فرماندهی نظامی تشکیل گردد.

در پایان نیز طرفین بر حمایت جامعه بین المللی از دولت توافق ملی لیبی به ریاست فائز السراج تاکید کردند و عنوان کردند: اقدامات بسیاری در برابر این دولت است.

در عرصه میدانی نیز دولت لیبی اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور شهر ساحلی بن جواد را که در ۱۶۰ کیلومتری شرق سرت (مرکز داعش) واقع شده، باز پس گرفتند و عناصر گروه تروریستی داعش را از آن بیرون کردند.