قم – یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: باید در جوانان کشور روحیه بیداری و معنویت تقویت شود تا در برابر تحرکات دشمن با سلاح معنوی مقابله کنیم.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر پنج‌شنبه در دیدار رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، گفت: طبق سفارش دین مبین اسلام باید مسلمانان برای مقابله با تحرکات و تهدیدات دشمن آمادگی لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه از ضروریات پدافند غیر عامل افزایش روحیه تفکر و آمادگی دفاعی است، گفت: رسانه ملی باید با برنامه‌ها و تفکرات پدافند غیر عامل کشور هماهنگ باشد و مردم را با ظرفیت‌ها و چالش‌های آن آگاهی دهد.

این استاد سطوح عالی حوزه با اشاره به تأکید قرآن کریم بر آمادگی دفاعی مسلمانان در همه لحظه‌ها در چند آیه از قرآن به ویژه در آیه‌ای از سوره نساء بیان کرد: در آیه قرآن گفته شده که ای کسانی که ایمان آورده‌اید در برابر تهدیدات دشمن آمادگی دفاعی خود را افزایش دهید و همیشه در برابر تحرکات بیدار باشید همان طور که پیامبر گرامی اسلام(ص) از آمادگی دفاعی خوبی برخوردار بودند و در بیش از ۶۰ جنگ شرکت داشتند.

وی با اشاره به ۸ سال دفاع مقدس اظهار داشت: در طول ۸ سال دفاع مقدس جوانان ما روحیه آمادگی و جهادی داشتند و در خاطرات و کتاب‌های به جا مانده از آن‌ها این روحیه به خوبی دیده می‌شود.

آیت الله نوری همدانی تأکید کرد: باید در جوانان ما روحیه بیداری و معنویت تقویت شود تا در برابر تحرکات دشمن با سلاح معنوی مقابله کنیم.

وی افزود: در حدیثی آمده که قدرت رزمی منشأ همه خیرها و خوبی‌ها است و در برابر دشمنان باید در ابتدا آمادگی دفاعی و در مرحله بعدی آمادگی مهارتی و در مرحله سوم آمادگی اطلاعاتی از اوضاع و احوال دشمن داشته باشیم چرا دشمن برای تهدید و مقابله به راه‌های مختلفی دست خواهد زد و باید کشور آماده و مردم ما بیدار باشند.