رادیو رژیم صهیونیستی گزارش داد که وزیر جنگ جدید این رژیم ازسرگیری سیاست ترورها در غزه را با برخی فرماندهان ارتش بررسی کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ رادیو رژیم صهیونیستی گزارش داد که «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ این رژیم در نخستین جلسه خود با فرماندهان ارتش پاره ای از مسائل امنیتی درباره غزه و لبنان را بررسی کرد.

بر اساس این گزارش، لیبرمن در این جلسه به بررسی ازسرگیری سیاست ترورها برای تعامل با نوار غزه پرداخت و تاکید کرد که اسرائیل در هر گونه رویارویی آتی از زور و قاطعیت استفاده خواهد کرد زیرا این رژیم تحمل جنگ فرسایشی همانند جنگ اخیر غزه که بیش از ۵۰ روز طول کشید، ندارد.

لیبرمن اخیرا به اتفاق آرای وزرای کابینه نتانیاهو به عنوان وزیر جنگ جدید رژیم صهیونیستی انتخاب شد.

در همین رابطه روزنامه صهیونیستی هاآرتص دو روز پیش با انتشار گوشه هایی از سخنان چند ماه پیش لیبرمن، سعی کرد که وی را علیه اسماعیل نایب رییس دفتر سیاسی جنبش حماس تحریک کند.

هاآرتص این بخش از سخنان لیبرمن که ۶ ماه پیش در بئر السبع طی مراسم «شنبه فرهنگی» به زبان آورده بود، منتشر کرد که گفته بود: «اگر من وزیر جنگ بودم به اسماعیل هنیه تنها ۴۸ ساعت مهلت می دادم و به او می گفتم یا باید اجساد سربازان و غیر نظامیان اسرائیلی را بازگردانی و یا اینکه مرگ سرنوشت توست».

این روزنامه سپس نوشت که اکنون لیبرمن در رأس وزارت جنگ قرار گرفته است و اگر تهدیدات وی را باور کنیم در آن صورت از زمان ورود لیبرمن به مقر فرماندهی ارتش ، هنیه فقط ۴۸ ساعت زمان دارد. اگر لیبرمن تصمیم بگیرد که به وعده خود عمل کند در آن صورت نتیجه روشن است و بر اساس تجارب گذشته دور جدید جنگ با جنبش حماس آغاز خواهد شد.

این در حالی است که پیش از این سامی ابوزهری سخنگوی جنبش حماس از جامعه جهانی خواست تا به مسئولیت خود در قبال تشدید روند نژادپرستانه جامعه صهیونیستی و کابینه رژیم صهیونیستی عمل کند.

وی گفت که لیبرمن و تمامی وزرا و سران رژیم صهیونیستی مجرم و قاتل هستند اما تعیین لیبرمن به عنوان وزیر جنگ دلیل روشنی بر تشدید روند فاشیستی سران این رژیم است و ما اکنون با یک رژیم نژادپرست به تمام معنا مواجه هستیم.

ابوزهری تاکید کرد که تهدیدات لیبرمن علیه غزه و رهبران حماس و تهدید وی به قتل های بیشتر و ازسرگیری ترورها هرگز ترسی در دل ملت فلسطین ایجاد نمی کند و تجربه نشان داده است که ملت فلسطین قادر به پایداری و به چالش کشیدن رژیم اشغالگر است.