تبریز- امام جمعه تبریز گفت: هر ملتی که از علم تهی باشد باید خود را برای فرمانروایی و سلطه کشور های دیگر آماده کند و عامل موفقیت کشورهای غربی تکیه بر علم است.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم عصر امروز در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه نواوری و فناورانه ربع رشیدی تبریز گفت: در نظر مقام معظم رهبری علم به مثابه قدرت است و علمی که به فناوری منتهی شود و سپس به مرحله تجاری سازی برسد می تواند قدرت ایجاد کند.

وی افزود: علم مجرد به تنهایی کافی نیست و باید علم را به فناوری وصل کرد و فناوری به صنعت متصل گردیده و صنعت به توسعه کشور منتهی شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه خام فروشی انرژی به نفع کشور نیست خاطرنشان کرد: در طول یک قرن گذشته با نعمت های خدادادی نفت و گاز برخورد ساده و ابتدایی صورت گرفته و این ثروت های خدادادی از طریق خام فروشی به پول تبدیل شده اند که به هیچ وجه روش درستی نبوده است.

آل هاشم به اشاره به تذکرات مقام معظم رهبری درباره خام فروشی تصریح کرد: در طی سال های اخیر مقام معظم رهبری همیشه خام فروشی را نقد و تقبیح کرده اند ولی با همه این وجود فرصتی پیش نیامده است تا اقتصاد آسیب پذیر نفتی کشور اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه باید به جوانان اعتماد کرد، ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه با این کیفیت و صنایع پیشرفته و نوآورانه نشان می دهد که جوانان این کشور می توانند تحریم های آمریکا را به توسعه فنی، علمی و جهش فناوری علمی تبدیل کنند.