حجت الاسلام سید حسن خمینی گفت: انقلاب اسلامی ایران شکل گرفته از کلام امام راحل و صادر کننده فکر است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید حسن خمینی در همایش بین الملی گفتمان سیاسی امام خمینی (ره) و جهان معاصر که امروز دوازدهم خرداد ماه در سالن همایش های مرکز اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد، با اشاره به خشونت های موجود در جهان گفت: آشفتگی و خشونت امروز جهان نتیجه عدم وجود مردم سالاری دینی و عادت به خشونت است در حالی که زمانی حتی شنیدن اینگونه خشونت ها خارج از باور بود.

وی گفت: باید برای جلوگیری از کج تابی ها باید به این موضوع اشاره کرد که اسلام سیاسی به معنای گفتمان جهان سیاسی اسلامی است آنهم در برهه ای که شاهد شرایط دردناک جهان اسلام هستیم و نیاز به گفتمانی سیاسی برآمده از اسلام و خالی از جنگ و خشونت احساس می شود.

سید حسن خمینی افزود: متاسفانه امروز شاهد درگیری بین مسلمانان بجای یکپارچگی روبه روی اسرائیل هستیم و علاج خاتمه این درگیری ها استفاده از گفتمانی دارای آرامش است که در این بین گفتمان امام راحل امکان پذیرفته شدن به عنوان اندیشه ناجی در بین جهانیان را دارد.

وی با اشاره به مخالفت و ایستادگی امام خمینی (ره) در برابر خشونت و ترور گفت: امام راحل پیشگام همیشگی در نفی تحجر با حجت عقل و مخالف افراط در حوزه رفتار بودند آنطور که شاهدیم هیچگاه در طول تاریخ انقلاب تا به امروز حتی یک ترور و یا بمب گذاری از سوی جمهوری اسلامی ایران صورت نگرفته و تمامی پیروزی های انقلاب اسلامی با حضور توده مردم صورت گرفته است.

حجت الاسلام سید حسن خمینی افزود: انقلاب اسلامی ایران در دوره ای شکل گرفت که چریکی بودن و کشت و کشتار بسیار مد بود ولی انقلاب اسلامی ایران با کلام به پیروزی رسید چنانچه هنوز هم صدور انقلاب صدور کلام است نه صدور تفنگ.