قزوین- نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: وزن جریان نزدیک به انقلاب، جریان اصلاحات و اعتدال و امید در انتخاب رئیس مجلس مشخص شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام مجتبی ذوالنور،چهارشنبه شب درمراسم گرامیداشت سالروز ارتحال امام راحل(ره) که در مسجد امام حسن عسگری(ع) قزوین برگزار شد اظهار کرد: امام راحل(ره) جامع همه صفات بود؛ همچنان که ویژگی هایی همچون انقلابی گری، شفافیت، نرمش ناپذیری و نظایر آن در وجود ایشان نهفته بود.

وی افزود: پس از ارسال نامه امام خمینی(ره) به گورباچف و اعزام هیئتی به ایران برای رساندن پاسخ، امام راحل(ره) در دیدار با هیئت شوروی، صفات میهمان نوازی و عزت را توامان داشت و مایل به تواضع در مقابل نمایندگان چنان ابرقدرتی نبود؛ اما در عین حال مقابل فرزند یک شهید تواضع و احترام می کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی افراد به دیدار بهائیان می روند؛ تفکری که ضد همه ادیان الهی و توحیدی است.

ذوالنور تصریح کرد:امام خمینی(ره) به واسطه اخلاص و معنویتی که داشت دلها را زنده می کرد و اگر امروز اسلام و نظام سرپا ایستاده، به دلیل تداوم خط امام و ولایت فقیه است.

وی بیان کرد: عملیات روانی در جنگ نرم در چند حوزه از جمله فرهنگ، اقتصاد، احساسات، هیجانات، عواطف، کنش و رفتار شکل می گیرد و جنگ روانی معنایی متفاوت از عوامل روانی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکا ۳۶ پایگاه در منطقه دارد که نزدیکترین آنها در بحرین است و برای رسیدن به ایران باید از مردم خود مالیات دریافت کند و رضایت آنان را جلب کند.

ذوالنور بیان کرد: داعش یک گروه زیرزمینی است که در منطقه به وجود آمده و آمریکا اگر مدعی است با تجهیزات خود، تمام تحرکات منطقه را زیر نظر دارد باید بتواند با آن مقابله کند.

وی با بیان اینکه آمریکا قصد دارد جوانان را از فکر و اندیشه بازدارد، عنوان کرد: آنان که برای انتخابات لیست دادند و رسانه های برون مرزی هم لیست را اعلام کردند، اگر ذره ای انقلابی بودند، یکی از افراد انقلابی را که بی. بی. سی از آنان نام برد، سرلیست خود قرار می دادند تا دشمن را ناامید کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از کسانی که جوهر امضای امام زیر حکم آنان هنوز خشک نشده است، مقابل ولایت ایستاده اند.

ذوالنور وحدت را رمز پیروزی دانست و گفت: در زمان انتخابات هر کسی نباید احساس تکلیف کند؛ زیرا این کار به وحدت و انسجام ضربه می زند از این رو لازم است برای رضای خدا در برخی مواقع ایثار کرد.

وی ادامه داد: باید جریان کلی همراه با نظام، شاخص اصولگرایان باشد زیرا وقتی تفرقه ایجاد شود پیامدهای زیادی دارد.

به جای دعوای سیاسی به فکر هشت میلیون بیکار باشیم

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: در کشور آن قدر مشکلات متعدد مانند هشت میلیون بیکار وجود داردکه فرصتی برای دعواهای سیاسی نداریم و باید برای حل آنها بسیج شویم.

ذوالنور اضافه کرد:امروز کسانی که در خط امام هستند باید بیشتر به فکر حل مشکلات جوانان رفع مشکل جامعه بباشند.

وی بیان کرد: نامزدهایی که در شرایط بیکاری و مشکل ازدواج جوانان با خرج کردن چندین میلیارد تومان هزینه درصدد حضور در مجلس هستند، قطعا در پی رضای خدا نیستند.

نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد:میدان دادن به اراذل به معنای کنار راندن شایستگان است و این ازعوامل نابودی حکومت هاست.

ذوالنور عنوان کرد: همیشه پس از ریاست جمهوری هر مجلسی شکل می گرفته هماهنگ با دولت بوده و این تنها دوره ای است که دولت با همه عوامل و امکانات به قزوین آمدند و بی. بی. سی نیز برای انتخاب برخی افراد به کمک آمد تا مجلس مطابق یبا نظر آنها شکل بگیرد اما انتخاب ریاست مجلس چیز دیگیر را ثابت کرد.

وی بیان کرد: در مجلس خبرگان رای به آیت الله جنتی اثبات کننده این موضوع است که خبرگان برآمده از بطن مردم، نمایندگان انقلابی مردم هستند.

ریاست مجلس وزن جریان نزدیک به انقلاب را مشخص کرد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: اصولگرایان در مجموع به این نتیجه رسیدند که گزینه دارای رای برای ریاست مجلس ندارند و با وجود عارف و لاریجانی، فضای مجلس به گونه ای نبود که گزینه سوم مطرح شود و رای بیاورد.

ذوالنور عنوان کرد: از همین رو وزن جریان نزدیک به انقلاب و جریان اصلاحات و اعتدال و امید در انتخاب رئیس مجلس مشخص شد.