نمایندگی سازمان ملل در عراق به نام یونامی با انتشار گزارشی اعلام کرد که در طول ماه مه بیش از ۲۰۰۰ فرد عراقی بر اثر اقدامات تروریستی کشته و زخمی شده اند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه سومریه نیوز، «یونامی» نمایندگی سازمان ملل برای کمک به عراق با انتشار گزارشی اعلام کرد که در طول ماه مِی بیش از ۲۰۰۰ عراقی به دنبال اقدامات تروریستی کشته و زخمی شده اند.

بر اساس این گزارش یونامی اعلام کرد: طبق آماری که این نهاد ثبت کرده است، ۸۶۷ عراقی در طول ماه مِی بر اثر درگیری و خشونت و اقدامات تروریستی جان خود را از دست داده اند. همچنین ۱۴۵۶ نفر نیز زخمی شده اند.

در ادامه این گزارش تصریح شده است: از میان افراد کشته شده، ۴۶۸ نفر شهروند و ۳۹۹ نفر نیز از افراد منتسب به نیروهای امنیتی از جمله نیروهای پیشمرگه، عملیات ویژه و نیروهای مردمی که در کنار ارتش عراق می جنگند، بوده اند. همچنین از مجموع مجروحان نیز ۱۰۴۱ نفر افراد عادی و ۴۱۵ نفر منتسب به نیروهای امنیتی بوده اند.

در این گزارش همچنین آمده است: امکان دارد که این آمار افزایش یابد. زیرا در این آمار افراد استان الانبار که به یکی از مراکز اصلی درگیری مبدل شده است، شمارش نشده اند.

در پایان عنوان شده است: شهر بغداد بیشترین آسیب را دیده است و مجموع قربانیان آن ۱۰۰۷ نفر(۲۶۷ کشته و ۷۴۰ زخمی) است. همچنین نینوا پس از بغداد با ۵۶ کشته، دیالی با ۴۹ کشته و ۹۳ زخمی، استان المثنی با ۴۱ کشته و ۷۵ زخمی، صلاح الدین با ۳۵ کشته و ۵ زخمی و کرکوک با ۷ کشته و ۶۲ زخمی در مراتب بعدی قرار دارند.

در همین راستا یان کوبیش نماینده ویژه سازمان ملل در عراق نیز در سخنانی نسبت به جان باختن شهروندان عراقی ابراز تاسف کرد.