منابع رسانه ای اعلام کردند که کمیته تحقیق فرانسه در خصوص هواپیمای A۳۲۰ مصر که اخیرا با ۶۶ مسافر سقوط کرد، کشف جعبه سیاه این هواپیما در دریای مدیترانه را تایید کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از العهد، مقامات فرانسوی تایید کردند که جعبه سیاه هواپیمای مصری که اخیرا سقوط کرده، در دریای مدیترانه پیدا شده است.

بر اساس این گزارش کمیته حقیقت یاب مصر پیش از این در بیانیه ای عنوان کرده بود که دستگاه های ویژه جستجو در کشتی فرانسوی Ia Place وابسته به نیروی دریایی فرانسه که در عملیات جستجو از بقایای هواپیمای A۳۲۰ مصر مشارکت دارند، علامت هایی از عمق دریا دریافت کرده اند.

در ادامه این بیانیه تصریح شد: به نظر می رسد که علامت هایی که این دستگاه ها دریافت کرده اند از یکی از جعبه های سیاه هواپیما باشد. بنابراین تلاش ها برای مشخص کردن مکان این دو صندوق سیاه افزایش یافته است تا پس از آن از طریق کشتی John Lethbridge وابسته به شرکت DOS که قرار است در طول هفته به گروه جستجو ملحق شود، بیرون آورده شوند.

لازم به ذکر است که شرکت خطوط هواپیمای مصر اخیرا از قطع ارتباط خود با یک فروند هواپیمای نوع «ایرباس ۳۲۰» با ۶۶ سرنشین خبر داد. در هواپیمای مفقود شده افرادی با تابعیت های فرانسوی، انگلیسی، عراقی، سعودی، سودانی، کویتی و الجزایری و همچنین افرادی از جمهوری چاد وجود داشتند که همگی جان خود را از دست دادند.