دولت و ارتش پاکستان به جای تفقد دوستداران اهل البیت (ع) و پیگیری حقوق اسلامی و انسانی آنها، زمینهای شیعیان را به زور تصرف کرده و دنبال تضعیف و یا تسفیر آنان برآمده اند.

به گزارش پرس شیعه؛ در پی اعتصاب غذای «علامه راجه ناصر عباس جعفری و تعدادی از شیعیان پاکستان در اعتراض به ظلم و تبعیض نسبت به پیروان اهل بیت(ع) در این کشور، آیت الله قربانعلی درّی نجف آبادی بیانیه ای صادر کرد.

نایب رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در این پیام، با محکوم کردن استمرار ظلم و خشونت نسبت به پیروان اهل بیت(ع) در این کشور نوشت: شیعیان پاکستان باید از حقوق اسلامی و انسانی و ملی برخوردار و مانند همه شهروندان پاکستان، حداقل از حقوق شهروندی بهره مند باشند. اگر کسی به آنها تجاوز کرد با قاطعیت نسبت به متجاوز برخورد و پیگیری شود و مجرمان به مجازات اعمال وحشیانه خود برسند.

ایشان با اشاره به اینکه اخیراً به جای تفقد و دلجوئی از پیروان اهل البیت(ع) و پیگیری حداقل حقوق اسلامی و انسانی ایشان، زمینهای شیعیان را به زور تصرف کرده و دنبال تضعیف و یا تسفیر آنان برآمده اند هشدار داد: این شیوه های غلط راه به جایی نمی برد و توفیقی برای عاملان آن به حساب نمی آید؛ زیرا اگر بنا بود با این شیوه های ضد اسلامی کسی پیروز شود «صدام» و صدامیان پیروز می شدند.

متن کامل بیانیه نایب شورای عالی رییس مجمع جهانی اهل بیت(ع) به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله العظیم: وَمَن قُتِلَ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِیِّهِ سُلْطَانًا فَلَا یُسْرِف فِّی الْقَتْلِ إِنَّهُ کَانَ مَنصُورًا (سوره اسراء ــ آیه ۳۳)

مردم شریف و غیرتمند پاکستان!
مسئولان کشور همسایه و دوست!

سنگ بنای تأسیس کشور عزیز پاکستان بر حفظ حقوق همه مسلمانان و زندگی تمامی اقوام در سایه عدالت، کرامت اسلامی، عزت و شرافت گذاشته شد. بر این مبنا، آرزو داریم که عقل و منطق بر کشور «اقبال لاهوری» و «محمدعلی جناح» حاکم باشد و همه فرق اسلامی در کمال برادری و برابری با یکدیگر زندگی کنند. همانطور که مسلمانان جهان و آزادیخواهان عالم بر این باورند که پاکستان هرگز نباید لانه تروریستها و جنگهای طائفی و مذهبی شود؛ و به متجاوزان و مستکبران و آل سعود و حامیان تروریسم کور و جاعل، اجازه نفوذ و تفرقه افکنی و شیطنت دهد.

متاسفانه جریان خبیث وهابیت ده ها سال است که با القائات شیطانی و وساوس نفسانی به تفرقه افکنی و فتنه گری پرداخته و خون هزاران انسان بیگناه و دلباخته اهل البیت(ع) را بناحق می ریزد. هر از چند گاهی فرزندان غیور پاکستان و نخبگان و خدمتگزاران مظلوم ــ در پاراچنار، گلگت، بلتستان، کویته، کراچی و دیگر مناطق این کشور ــ به شهادت رسانیده و تحت عناوین ساختگی و جعلی و اتهامات واهی، اما در واقع به جرم محبت و ولایت خاندان رسول الله(ص) و عزاداری برای سالار شهیدان(ع) به قتل می رسند.

در طول این سالهای متمادی، انتظار از دولتمردان و علمای بزرگ و نخبگان و فرهیختگان پاکستان و نیز علمای بلاد اسلامی و مدعیان حقوق بشر این بود که در برابر موج ترور و خشونت و قتل عام شیعیان آن سرزمین اقدام عاجل و مؤثری انجام دهند؛ اما متأسفانه دولت در این رابطه اقدام در خور توجهی انجام نداده است!

شیعیان پاکستان باید از حقوق اسلامی و انسانی و ملی برخوردار و مانند همه شهروندان پاکستان، حداقل از حقوق شهروندی بهره مند باشند. اگر کسی به آنها تجاوز کرد با قاطعیت نسبت به متجاوز برخورد و پیگیری شود و مجرمان به مجازات اعمال وحشیانه خود برسند.

اما با کمال تأسف، اخیراً به جای تققد و دلجوئی از پیروان اهل البیت(ع) و پیگیری حداقل حقوق اسلامی و انسانی ایشان، زمینهای شیعیان را به زور تصرف کرده و دنبال تضعیف و یا تسفیر آنان برآمده اند! این شیوه های غلط راه به جایی نمی برد و توفیقی برای عاملان آن به حساب نمی آید؛ زیرا اگر بنا بود با این شیوه های ضد اسلامی کسی پیروز شود «صدام» و صدامیان پیروز می شدند.

برادر عزیز «جناب علامه حاج شیخ راجه ناصر عباس جعفری» رهبر حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان و تعداد دیگری از مظلومان، برای دادخواهی و اعلان صدای مظلومیت پیروان اهل البیت(ع) در آن سرزمین و تصرف عدوانی اراضی مردم شریف گلگت و بلتستان، بیست روز است دست به اعتصاب غذا زده و از همگان دادخواهی می کند. پیامبر اکرم(ص) فرمودند: مَنْ سَمِعَ رَجُلاً یُنادِی یا لَلْمُسْلِمِینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِم. لذا انتظار می رود مردم شریف پاکستان و دولتمردان و مسئولان ذیربط، نسبت به این موضوع حساسیت لازم را نشان داده و احساس مسؤولیت نموده و اجازه ندهند جمعی از مردم غیور پاکستان به جرم طرفداری و ارادت نسبت به ساحت مقدس پیامبر(ص) و جگرگوشه اش حضرت سیدالشهداء صلوات الله و سلامه علیه مورد بی مهری و ظلم قرار بگیرند و حقوق اولیه ایشان دستخوش تعدی و تجاوز گردد.

دولت و ارتش محترم پاکستان باید بدانند شرط لازم برای موفقیت و سربلندی هر کشور، عدالتخواهی، حمایت از مظلوم، پرهیز از بیداد و خودداری از اِعمال خشونت و استبداد است. دولت ها و کشورهای اسلامی باید نسبت به ملتهای خود همانند پدری مهربان و دلسوز عمل کنند؛ زیرا آنها پاسبان گله اند نه چیز دیگر.

دولتمردان و نیروهای اتنظامی کشور دوست و برادر پاکستان باید نسبت به مراسم عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و سایر برنامه های ده ها میلیون پیروان اهل البیت(ع) احساس مسئولیت کنند و نباید اجازه دهند که گروههای افراطی و تفریطی، خون شیعیان را به ناحق بریزند. باید دادگاه صالحی، مسائل و ظلمها و جنایات فرقه گرایانه جنایتکاران و متجاوزان را پیگیری و با قاطعیت نسبت به متخلفان اقدام نماید.

در پایان تأکید می کنیم که جریان تروریسم خشونت بار و ضد اسلامی، با قاطعیت محکوم است و از هر نوع حمایت از عمال تبهکار آنها باید پرهیز شود. امید است علماء و ریش سفیدان و دلسوزان کشور دوست و همسایه، در امر حیاتی وحدت ملی و عزت جمهوری اسلامی پاکستان کوشا باشند؛ و شاهد موفقیت و سربلندی و تفاهم و تعامل سازنده و تحکیم اخوت اسلامی و مقابله با فتنه گران در این سرزمین باشیم.

دری نجف آبادی
نایب رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)
و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی

شایان ذکر است از روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ «حجت الاسلام علامه راجه ناصر عباس جعفری» رهبر حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان و جمعی از همراهان وی، دست به اعتصاب غذا و تحصن زده اند.

آنها هفت خواسته زیر را از دولت پاکستان مطالبه کرده اند:
۱٫ اقدام مناسب برای جلوگیری از کشتار شیعیان پاکستان در نقاط مختلف کشور؛
۲٫ ارجاع پرونده تمام کشتارهای شیعیان مانند سانحه شکارپور، جیکب آباد و … به دادگاه نظامی؛
۳٫ برداشتن محدودیت های مجالس عزاداری شیعیان در ایالت “پنجاب”؛
۴٫ ممنوعیت فعالیت گروهای تکفیری و فرقه پرست؛
۵٫ اقدامات مؤثر دولت ایالت “خیبرپختونخوا” علیه کشتار اخیر شیعیان؛
۶٫ تشکیل کمیته تحقیقاتی برای کشتار اخیر شیعیان منطقه “پاراچنار” به دست نیروهای انتظامی؛
۷٫ توقف تصاحب اراضی شیعیان “گلگت” و “بلتستان” توسط دولت و آزادی تمامی املاک تصاحب شده.

اعتصاب کنندگان اعلام کرده اند تا زمانی که خواسته های هفت گانه آنها محقق نشود، دست از اعتصاب و تحصن برنخواهند داشت.