یک پایگاه فرانسوی متخصص در امور امنیتی از تداوم همکاری اطلاعاتی بین عربستان و رژیم صهیونیستی طی چند سال گذشته و گسترش این همکاری به بخش الکترونیک و اینترنت خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از فلسطین الیوم، پایگاه فرانسوی Intelligence Online متخصص در امور امنیتی اعلام کرد که همکاری اطلاعاتی بین اسرائیل و عربستان سعودی از چندین سال پیش ادامه دارد.

این پایگاه فرانسوی اعلام کرد که همکاری بین سعودی ها و رژیم صهیونیستی اخیرا گسترش یافته و بخش الکترونیک و اینترنت را نیز شامل شده است.

منابع این پایگاه فرانسوی اعلام کردند که شماری از مقامات ارشد دستگاه اطلاعاتی عربستان در ریاض کمک اسرائیل برای تقویت توانمندی فناوری اطلاعاتی-امنیتی عربستان را خواستار شده اند.

بر اساس این گزارش این درخواست عربستان بویژه بخش فناوری های اینترنتی و پیگیری ایمیل ها و بهبود سامانه های فرماندهی و کنترل مراکز عملیاتی را شامل می شود.

گفتنی است که «تامیر باردو» رئیس پیشین موساد اعلام کرده‌ بود که‌ روابط استراتژیک ناگفته‌ ای مابین اسرائیل و عربستان در سطوح بالا وجود دارد. «یوسی ملمان» کارشناس صهیونیست نزدیک به موساد نیز پیش از این در مقاله ای اعلام کرد که محصولات کشاوزی و فناوری اسرائیل از طریق دولت فلسطین، اردن و یا قبرس به عربستان وارد می شود.