هیات عالی مذاکره کننده مخالفان سوری پیشنهاد اجرای آتش بس سراسری در ماه مبارک رمضان را ارائه کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، هیات عالی مذاکره کننده مخالفان سوری روز چهارشنبه از پیشنهاد خود به سازمان ملل متحد برای برقراری آتش بس سراسری در سوریه طی ماه رمضان خبر داد.

«بسمه قضمانی» عضو هیات عالی مذاکره کننده مخالفان سوری اعلام کرد که این هیات پیشنهاد آتش بس سراسری در سوریه طی ماه رمضان را به سازمان ملل ارائه کرده است. «ریاض حجاب» هماهنگ کننده این هیات پیشنهاد مذکور را به «بان کی مون» ارائه داده است.

قضمانی در عین حال مدعی شد در صورتی که دولت سوریه به این پیشنهاد پایبند باشد مخالفان و گروه های مسلح نیز به آن پایبند خواهند بود.

از سوی دیگر سخنگوی «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد که ما از هر ایده ای برای توقف درگیری ها در سوریه بویژه در ماه رمضان حمایت می کنیم.

در همین حال گروه مخالفان سوری در داخل این کشور از آمادگی خود برای موافقت با آتش بس طی ماه رمضان خبر داده و در عین حال نسبت به سوء استفاده برخی گروه های مسلح از این آتش بس برای ترتیب قوای خود ابراز نگرانی نمودند.

«ایلیان مسعد» دبیرکل حزب کنگره مردمی سوریه اظهار داشت که گروه مخالفان سوری در داخل برای موافقت با پیشنهاد هیات عالی مذاکره کننده مخالفان سوری آماده است اما نسبت به نیت گروه های مسلح در قبال این توافق تردید دارد.