کشته و زخمی شدن ۲۸ نفر در حملات موشکی تروریست ها به حلب و دیرالزو و پیشروی های ارتش سوریه در برخی مناطق حماه و حومه دمشق از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه اسکای نیوز، منابع کردی از درهم شکستن استحکامات داعش در غرب رود فرات در شهر منبج تحت اشغال داعش در حومه شرقی حلب خبر دادند.

این منابع افزودند: نیروهای سوریه دموکراتیک طی روزهای آینده به شهر منبج وارد خواهند شد و هم اکنون در ۱۰ کیلومتری این شهر قرار دارند.

این درحالی است که وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ائتلاف بین المللی ضد داعش ۱۸ حمله به این شهر انجام داده است.

برخی منابع سوری نیز گزارش دادند که نیروهای سوریه دموکراتیک بر ۱۶ روستا در اطراف این شهر مسلط شده اند.

همزمان یک منبع نظامی ترکیه ای مشارکت آنکارا در حمله نظامی ضد داعش در منبج که کُردها در آن مشارکت دارند را رد کرد.

منابع سوری اعلام کردند: نیروهای سوریه دموکراتیک به پیشروی به سوی شهر الطبقه در حومه شمالی الرقه ادامه دادند و بر روستاهای خشخاش، الکبیر، نقوت، بئر الاعمی، ابو الصفاء، رمیله، خربه جمیل، حجی علی و جنف الاحمر مسلط شدند.این نیروها از ۲۴ ماه مه گذشته تاکنون بر ۲۳ روستا مسلط شده اند.

به گفته این منابع در مثلث تل ابیض-مرکز لشگر ۱۷-عین عیسی درگیری های شدیدی میان طرفین وجود دارد.همچنین در مناطق حدفاصل عین عیسی و الطبقه نیز درگیری های شدیدی رخ داد که بر اثر آن ۱۸ داعشی کشته شدند.

۳ کشته و۲۵ زخمی در حملات موشکی تروریست ها به حلب و دیرالزور

منابع سوری اعلام کردند: بر اثر حملات موشکی تروریست ها به مناطق الاشرفیه، موکامبو، الحمدانیه در شهر حلب یک زن کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شدند.

در حملات موشکی تروریست ها به مناطق القصور و الجوره السکنیین در شهر دیرالزور نیز دو نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

پیشروی های ارتش سوریه در حماه و حومه دمشق

منابع سوری بیان کردند: در حومه جنوبی حماه ارتش سوریه بر روستای خربه الجامع مسلط شد و شماری از تروریست ها را به هلاکت رساند.در حماه همچنین ارتش سوریه در محورهای دیگر نیز پیشروی داشت.

در حومه جنوب غربی دمشق نیز ارتش سوریه پیشروی هایی به دست آورد و مساحت ۲۰۰۰ متری را به کنترل خود درآورد و مواضع تروریست ها را در روستاهای بین نایم و المحمدیه زیر آتش گرفت.

تحرکات تروریست های جبهه النصره در جنوب سوریه

در همین حال برخی منابع وابسته به جبهه تروریستی النصره از نیت شوم تروریست های این جبهه و همپیمانان آن برای جمع کردن تروریست ها در جنوب سوریه برای گشودن جبهه های جدید با ارتش سوریه در روزهای آتی خبر دادند.